0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که شما باید در روزهای دوشنبه ۴ آوریل در بازارهای مالی بدانید, آمده است;

خلاصه:

سهام های چینی پس از آنکه ناظران دولتی میگویند، ممنوعیت فعلی را برای ارائه اطلاعات محرمانه به ناظران خارجی را رفع میکنند, افزایش می دهند. اتحادیه اروپا تحریم های تازه علیه روسیه را پس از شواهد ناشی از جنایات انجام شده توسط سربازان خود در طول اشغال شمال اوکراین، اعمال کرد. ایلان ماسک حدود ۹٪ سهام در توییتر دارد و Howard Schultz برنامه باز خرید Starbucks را متوقف می کند.

  1. اتحادیه اروپا تحریم های جدید را پس از شواهدی از جنایات روسیه اعمال می کند.

اتحادیه اروپا تحریم های تازه ای علیه روسیه مطرح کرده است. امانوئل ماكرون، رییس جمهور فرانسه، خواستار تحریم فوری برای واردات نفت و زغال سنگ از روسیه شد، اما نه واردات گاز طبیعی. آلمان هم  با چنین اقداماتی مخالف است. Anatoliy Fedoruk, شهردار Bucha گفت که مقامات ۲۸۰ نفر را در یک قبر دسته جمعی پیدا کرده اند و کسانی که اعدام شدند، شهردار شهر Motyzhyn،یعنی  Olga Sukhenko، همراه با همسر و پسر خود را شامل می شود.لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، گفت که این گزارش ها توسط مقامات اوکراین جعلی و هماهنگ شده است .

  1. سهام های چینی پس از این که ناظران از قوانین حسابرسی جدید رونمایی می کند, افزایش میابند.

سهام های حوزه تکنولوژی چینی در هنگ کنگ افزایش یافتند پس از آنکه ناظران چینی در آخر هفته گفتند، ممنوعیت اطلاعات کامل حسابرسی را برای ناظران خارجی رفع می کند. این به نظر می رسد که تهدید به حذف  اجباری سهام های چینی لیست شده در آمریکا توسط کمیسیون اوراق بهادار و مبادلات رفع میشود.

شاخص Hang Seng حدود ۲٫۱٪ افزایش یافت، در معاملات پیش گشایش بازار نیویورک، Alibaba حدود ۴٫۹٪افزایش یافت، در حالی که Baidu حدود ۵٫۰٪ افزایش یافت و Pinduoduoحدود ۸٫۰٪ افزایش یافت.کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین، پیش نویس قوانین را در روز شنبه اعلام کرد که روزنامه های  انگلیسی زبان انگلیسی گفتند که دستورالعمل های واضح تر برای برای لیست شده های خارج از کشور ارائه می دهد و همچنین تسهیل همکاری های نظارتی بین المللی، از جمله بازرسی های مشترک، را ارائه می دهد.

  1. Elon Musk صاحب سهام در توییتر است.

سهام توییتر (NYSE: TWTR) 25٪ در پیشگشایش بازار افزایش یافت پس از اینکه تسلا افشا کرد که

‏ایلان ماسک مدیرعامل آن ۹٫۲ درصد سهام در ان شرکت رسانه های اجتماعی گرفته است . این درحالی است که ایلان ماسک ۴۰ میلیون دلار برای پرداخت هزینه های SEC پرداخت کرد که سرمایه گذاران را با توییت های سال ۲۰۱۸ گمراه میکرده، این پلتفرم را برای محدود کردن سخنرانی آزادانه مورد انتقاد قرار داده است.

  1. بازار سهام اندکی بالاتر باز میشود ؛ استارباکس در کانون توجه است ؛ موعد انتشار داده های کالاهای بادوام رسیده است.

بازارهای سهام آمریکا قرار است کمی بالاتر باز شوند است. تا ساعت ۱۴:۴۵ به وقت ایران معاملات معاملات Dow Jones حدود ۰.۱% یا ۲۳ واحد بالا رفت در حالی که S & P 500 به میزان ۰٫۲٪ افزایش یافت  و آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۴٪ بالا رفت .سهام هایی که در کانون توجه هستند  (علاوه بر توییتر) شامل استارباکس (NASDAQ: SBUX) میشود که پس از Howard Schultz رییسش ، برنامه باز.خرید استارباکس را متوقف کرد و همچنین JP Morgan (NYSE: JPM) در کانون توجه است پس از اینکه مدیر عامل شرکت Jamie Dimon اذعان کرد که ضرر  احتمالی ۱ میلیارد دلاری به دلیل جنگ روسیه در چشم انداز بلند مدت خود میبیند.

موعد انتشار داده های مربوط به کارخانه آمریکا و سفارشات کالاهای بادوام در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت ایران رسیده است.

  1. نفت ثابت باقی میماند . تحریم های اتحادیه اروپا , تاثیرات قرنطینه های کووید شانگهای را خنثی میکند.

قیمت نفت خام هفته را به صورت مختلط ( هم صعودی هم نزولی ) آغاز کرده است و اخبار از جانب چین و همچنین بحث آخر هفته از جانب کشورهای اروپایی و پیوستن به آخرین تلاش های  ایالات متحده برای ازادسازی  ذخایر استراتژیک ، همچنان زنده است.

تا ساعت ۱۴:۵۵ به وقت ایران معاملات نفت خام به میزان ۹۹٫۳۱ دلار در هر بشکه بود، در حالی که برنت کمتر از ۰٫۱ درصد کمتر از ۱۰۴٫۳۱ دلار در هر بشکه بود.معاملات گاز طبیعی در اروپا بدون تغییر ماند از آنجایی که سیاستمداران آلمانی، مخالفت خود را با تحریم فوری  گاز طبیعی روسیه اعلام کردند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.