0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز چهارشنبه ۳۰ مارس بدانید, آمده است;

خلاصه:

اوکراین و غرب صحبت های روسیه در مورد کاهش جنگ نمیپذیرند. آلمان آماده می شود تا روسیه عرضه گاز را قطع کند، در حالی که تورم در آلمان و اسپانیا به بالاترین حد خود در چند سال اخیر رسیده است. ADP نظرسنجی ماهانه خود را در مورد استخدام در بخش خصوصی منتشر خواهد کرد، و نتایج درآمدی قوی Micron و Lululemon برای نگه داشتن بازارها در قلمرو مثبت در قبل از بازار کافی نیست. قیمت نفت پس از افت روز سه‌شنبه در آستانه انتشار داده‌های موجودی انبارهای دولت ایالات متحده جهش میکند و یک سرقت عظیم توکن ، موجی از شوک را به فضای ارزهای دیجیتال وارد می‌کند.

۱- با ادامه گلوله باران، امید به صلح کمرنگ شد.

رئیس‌جمهور اوکراین و مقامات غربی این پیشنهاد خروج نیروهای روسیه از اطراف  کی یف نشان‌دهنده پایان سریع جنگ است, قبول نکردند.کاخ سفید گفت که  هیچ کس نباید فریب ادعاهای روسیه در مورد کاهش تنش در اطراف کی یف  را بخورد. در همین حال، زلنسکی گفت که گفتگوهای مثبت انفجار گلوله های روسیه را در بسیاری از نقاط کشور متوقف نمی کند. کرملین گفت که بجز در زمینه‌ی آمادگی کنونی برای نوشتن تقاضاها روی کاغذ، انگیزه‌ی کمی از جانب اوکراینی‌ها دیده است .چیزی که مسکو هنوز انجام نداده است

۲-آلمان اقداماتی را در جهت سهمیه بندی گاز انجام می دهد. افزایش تورم به بالاترین حد جدید میرسد.

بزرگترین اقتصاد اروپا اولین گام‌ها را برای سهمیه‌بندی عرضه گاز طبیعی برداشت، زیرا در آستانه توقف صادرات روسیه از آغاز آوریل بود.

این ضرب‌الاجلی است که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای خریداران اروپایی تعیین کرده است تا شروع به پرداخت هزینه گاز خود به روبل به جای یورو کنند، چیزی که تحریم‌های بانک مرکزی روسیه و بانک‌های تجاری تحت کنترل دولت آن را تضعیف می‌کند. وزرای G7 به اتفاق آرا این درخواست را در اوایل هفته رد کردند.

معاون صدراعظم آلمان گفت که دولت اولین مرحله هشدار اولیه را به عنوان یک طرح اضطراری سه مرحله ای فعال کرده است که مرحله نهایی آن منجر به سهیه بندی و تاثیر فوری بر صنعت آلمان خواهد شد، با توجه به اینکه تقاضای خانوارها در اولویت قرار خواهد گرفت.این اعلامیه در همان روز منتشر شد که افزایش شدید قیمت انرژی، تورم آلمان را در ماه مارس به بالاترین حد خود رساند. داده های بزرگترین استان های این کشور نشان می دهد که CPI سالانه نزدیک به ۸ درصد است. تخمین اولیه برای تورم آلمان در اواخر روز منتشر می شود. در سایر نقاط اروپا، تورم در اسپانیا به ۹٫۸ درصد رسید که بالاترین رقم در ۴۰ سال اخیر بوده است.

۳-علیرغم نتایج درآمدی Micronو Lulu، بازار سهام با کاهش بازگشایی میشود . داده های ADP در کانون توجه است .

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است با کاهش بازگشایی شوند.تا ساعت ۱۴:۴۵ به وقت ایران,معاملات داوجونز ۱۲۴ واحد یا ۰٫۳ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات  S&P 500  حدود ۰٫۴ درصد و نزدک ۱۰۰ حدود ۰٫۵ درصد کاهش یافت. سهام‌هایی که احتمالاً مورد توجه قرار می‌گیرند شامل Micron (NASDAQ:MU) و گروه پوشاک ورزشی Lululemon (NASDAQ:LULU) می‌شوند که هر دوی آنها پس از بسته شدن در روز سه‌شنبه، درآمدهای سه ماهه قوی‌تر از حد انتظار را گزارش کردند.

تقویم داده‌ها توسط آخرین بازنگری‌ها در آمار تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم، که تا حد زیادی تاریخی خواهد بود، هدایت می‌شود. مهم ترین  در حال حاضر نرخ های وام مسکن و بررسی حقوق و دستمزد بخش خصوصی ADP برای ماه مارس خواهد بود که در ساعت ۱۶:۴۵ به وقت ایران اعلام می شود.

۴-سرقت در کریپتو

هکرها بیش از ۶۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال را از شبکه , تحت بازی Axie Infinity به سرقت برده اند .

‏Ronin Network، برنامه‌ای است که از طریق آن بازیکنان می‌توانند پول را به داخل و خارج از Axie انتقال دهند، اعلام کرد که یک شکاف امنیتی را کشف کرده است که تقریباً یک هفته پیش رخ داد، که در آن ۱۷۳۶۰۰ اتریوم و ۲۵ میلیون دلار USD Coin از سیستم آن برداشته شده بود.

این سرقت یکی از بزرگ‌ترین موارد در فضای ارزهای دیجیتال است و نگرانی‌های قدیمی درباره آسیب‌پذیری‌های نگهداری این دسته از دارایی های را احیا خواهد کرد.

۵-با کاهش دوباره ذخایر نفت در ایالات متحده، نفت پس از افت مجدداً رشد کرد.

قیمت نفت خام با چشم انداز بدتر شدن بن بست بین اروپا و روسیه در مورد تامین انرژی دوباره افزایش یافت.این به دنبال افت شدید روز سه‌شنبه ناشی از امید به صلح در اوکراین و  به طور قابل توجهی کاهش تقاضا در چین به دلیل قرنطینه‌های Covid-19 توسط مقامات محلی مختلف از جمله شهر شانگهای رخ می‌دهد.

تا ساعت ۱۴:۵۵ به وقت ایران، قیمت نفت خام آمریکا ۱٫۸ درصد افزایش یافت و به ۱۰۶٫۱۱ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات برنت با ۱٫۷ درصد افزایش به ۱۰۹٫۵۵ دلار در هر بشکه رسید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.