0

پنج نکته طلایی

فدرال رزرو قرار است دوباره نرخ بهره آمریکا را افزایش دهد – اما چقدر؟ ولادیمیر پوتین در حالی که ۳۰۰۰۰۰ نیروی ذخیره را برای جنگ خود در اوکراین فرا می خواند، سلاح هسته ای را به صدا در می آورد و باعث افزایش دوباره قیمت دلار و گاز اروپا میشود. موعد انتشار داده های فروش خانه های موجود در سررسیده است، و سازنده خانه Lennar گزارش درآمد سه ماهه را ارائه می دهد. در بریتانیا، نخست‌وزیر بسته کمک‌های انرژی دیگری را آماده می‌کند و دولت ایالات متحده با افزایش نگرانی‌ها از تقاضای جهانی نفت، ذخایر هفتگی نفت خود را منتشر خواهد کرد. در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز چهارشنبه، ۲۱ سپتامبر بدانید، آمده است:
۱٫ روز تصمیم گیری در فدرال رزرو است.
فدرال رزرو قرار است دوباره نرخ بهره ایالات متحده را افزایش دهد و بازار بر سر این که آیا انتظار افزایش ۷۵ واحد پایه را داشته باشد مردد است،این باید سیگنالی در مورد اینکه بانک مرکزی فکر می‌کند نرخ‌ها چقدر باید افزایش یابد و تا چه مدت باید بالا بمانند تا پیروزی بر تورم اعلام شود، ارسال کند. معاملات نرخ بهره کوتاه مدت حاکی از اوجگیری در سال آینده بین ۴٫۲۵ تا ۴٫۵ درصد است، یعنی حدود ۲ واحد درصد بیشتر از امروز.تصمیم فدرال رزرو طبق معمول در ساعت ۲۲:۳۰ با کنفرانس مطبوعاتی رئیس جروم پاول اعلام میشود.

۲٫ پوتین و‌ جنگ اوکراین
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، چهارشنبه غرب را با اعلام بسیج نسبی ذخایر نظامی ۲ میلیونی این کشور و تایید قصد خود برای الحاق بخش هایی از اوکراین که در حال حاضر تحت اشغال روسیه است، غافلگیر کرد.پوتین گفت که بسیج به کسانی محدود می شود که قبلاً در نیروهای مسلح خدمت کرده اند و دارای تجربه و آموزش مرتبط هستند. وزیر دفاع در یک سخنرانی تلویزیونی گفت که این تنها ۳۰۰۰۰۰ نفر را تحت تاثیر قرار خواهد داد.این اقدام نشان‌دهنده یک تغییر عظیم برای کرملین است و می‌تواند به عنوان پاسخی به شکست‌های اخیر در میدان نبرد در اوکراین و نشانه‌هایی از این که اهرم فشار آن بر بازارهای انرژی اروپا ممکن است با کاهش قیمت گاز اروپا در حال محو شدن است ، باشد.

۳٫ سهام قرار است بالاتر باز شود. داده های فروش خانه اعلام میشود.
بازارهای سهام ایالات متحده علیرغم اتفاقات دراماتیک در روسیه قرار است نسبتاً بالاتر باز شوند، اما اساساً در یک الگوی راکد قبل از نشست فدرال رزرو قرار دارند.تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات داوجونز ۷۰ واحد یا ۰٫۲ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 حدود ۰٫۲ درصد و نزدک ۱۰۰ تا حد زیادی ثابت بودند.سهام‌هایی که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می‌گیرند شامل سازنده خانه Lennar (NYSE:LEN) می‌شود که نتایج را در همان روزی که داده‌های فروش خانه موجود در ماه اوت ، اعلام می‌شود، گزارش می‌کند. General Mills (NYSE:GIS) نیز قرار است گزارش دهد. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، Gap (NYSE:GPS) نیز در کانون توجه قرار دارد که قرار است ۵۰۰ شغل شرکتی را کاهش دهد.

۴٫ نجات انرژی بریتانیا و ملی شدن Uniper
نخست‌وزیر جدید بریتانیا، بسته کمکی را برای کسب‌وکارها اعلام کرد تا به آنها در پرداخت قبوض انرژی در زمستان آینده کمک کند. این بسته قیمت برق و گاز را در حدود نیمی از قیمت فعلی بازار به مدت شش ماه محدود می کند. پس از آن طرح امداد انتخابی اعمال خواهد شد.این اقدام با هزینه تخمینی ۴۰ میلیارد پوند (۴۵٫۵ میلیارد دلار) دومین بسته مالی بزرگ اعلام شده برای مقابله با بحران انرژی است. پوند در واکنش به این موضوع به پایین‌ترین حد خود در ۳۷ سال اخیر افت کرد، زیرا اطلاعاتی که قبلا منتشر شده بود نشان می‌داد افزایش قابل توجهی در استقراض عمومی به دلیل هزینه‌های بهره بالاتر نشان می‌دهد.در همین حال، بحران انرژی اروپا قربانی دیگری در آلمان گرفت، جایی که دولت فدرال با ملی کردن Uniper (ETR:UN01)، بزرگترین تامین کننده گاز این کشور، که منابع مالی آن به دلیل قطع گاز روسیه از بین رفته است، موافقت کرد.وزیر دارایی فرانسه، در جای دیگر از اتحادیه اروپا خواست تا کاهش برنامه ریزی شده قوانین کمک های دولتی را برای کمک به کسب و کارها برای پشت سر گذاشتن زمستان ارائه کند.

۵٫ قیمت نفت افزایش میابد.
قیمت نفت خام به شدت افزایش یافت، زیرا پس از سخنرانی پوتین، بازار به سمت قیمت بالاتر از ریسک ژئوپلیتیکی حرکت کرد.تا ساعت ۱۵:۰۰ ، معاملات نفت خام آمریکا با ۲٫۴ درصد افزایش به ۸۵٫۹۵ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات برنت با ۲٫۳ درصد افزایش به ۹۲٫۷۴ دلار در هر بشکه رسید.جدای از وضعیت هسته ای، مهم ترین خبر روز، داده های موجودی انبارهای ایالات متحده در هفته گذشته است که انتظار می رود ۲٫۱۶ میلیون بشکه در ذخایر نفت خام افزایش یابد. داده‌های موسسه نفت آمریکا که روز سه‌شنبه منتشر شد، انتظارات را با تولید بیش از یک میلیون بشکه کاهش داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.