0

پنج نکته طلایی

با شروع یک هفته نشست بانک مرکزی سوئد با افزایش ۱۰۰ واحدی نرخ بهره، بازده اوراق قرضه در سراسر جهان افزایش یافت. فورد پس از هشدار در مورد مشکلات بزرگ در زنجیره تامین و هزینه های وارد شده، افت می کند. UnitedHealth برای خرید Change Healthcare حمایت مهمی دریافت میکند. داده های مسکن و مجوزهای ساختمانی در ایالات متحده به دلیل شوک های تورمی قیمت تولید کننده آلمان است. و پس از اینکه ایالات متحده می‌گوید زمان فروش ذخایر استراتژیک نفت خود را تمدید می‌کند، قیمت نفت خام همچنان تغییر میکند. در این بخش مواردی که شما باید در بازارهای مالی در روز سه شنبه، ۲۰ سپتامبر بدانید، آمده است:
۱٫ سوئد هفته بزرگی را برای بانک های مرکزی آغاز میکند.
بازده اوراق قرضه در سراسر جهان همزمان افزایش یافت زیرا بازارهای جهانی در مورد موج احتمالی افزایش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی در این هفته نگران بودند.Riksbank سوئد نرخ سیاست خود را با یک درصد کامل به ۱٫۷۵ درصد افزایش داد و این نگرانی را ایجاد کرد که مقامات تلاش می کنند تورم را مهار کنند. تصمیم Riksbank توسط فدرال رزرو و بانک مرکزی برزیل در روز چهارشنبه دنبال خواهد شد و بانک مرکزی ژاپن، بانک انگلستان و بانک ملی سوئیس همگی در روز پنجشنبه به روز رسانی خواهند کرد. اوراق دو ساله خزانه داری ایالات متحده نزدیک به ۴ درصد بالا رفت ،سطحی که از سال ۲۰۰۷ به آن ندیده بود، در حالی که اوراق دو ساله آلمان به ۱٫۶۹۶ درصد رسید، بالاترین سطح در ۱۱ سال اخیر بود. بازده ده ساله نیز افزایش یافت.

۲٫ فورد پس از هشدار در مورد مشکلات زنجیره تامین افت می کند.
سهام فورد موتور (NYSE:F) در پیش از بازار ۴٫۸ درصد افت کرد و به کمترین میزان خود در یک ماه گذشته رسید، پس از اینکه این خودروساز نسبت به ۱ میلیارد دلار بیش از حد هزینه در سه ماهه جاری به دلیل مشکلات زنجیره تامین و سایر مسائل مربوط به هزینه های ورودی هشدار داد.فورد گفت کمبود قطعات تامینی باعث شده است که این شرکت از ارسال محصولات با حاشیه سود بالا به نمایندگی‌ها جلوگیری کند، به این معنی که ممکن است تا سه ماهه چهارم ۴۵۰۰۰ خودرو به نمایندگی‌ها نرسد. با این وجود، این شرکت دستورالعمل خود را تکرار کرد.در بخش دیگر، Leapmotor سازنده خودروهای الکتریکی چینی یکی از بزرگترین عرضه های عمومی اولیه هنگ کنگ را احیا کرد و هدف آن جمع آوری بیش از ۱ میلیارد دلار برای تأمین مالی توسعه آن بود.

۳٫ بازار سهام سود روز دوشنبه را پس میگیرد و UnitedHealth در کانون توجه قرار میگیرد.
بازارهای سهام ایالات متحده قرار است بعداً به دلیل افزایش بی‌امان بازده اوراق قرضه در هفته‌های اخیر، با حالتی پریشان باز شوند.تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات داوجونز ۱۴۵ واحد یا ۰٫۵ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 به طور موازی کاهش یافت و معاملات نزدک ۱۰۰ حدود ۰٫۶ درصد کاهش یافت. سهام‌هایی غیر از فورد که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می‌گیرند، شامل UnitedHealth (NYSE:UNH) است، پس از حکم دادگاهی که پرونده آن را برای تصاحب ۱۳ میلیارد دلاری Change Healthcare (NASDAQ:CHNG) تقویت کرد، که دولت بایدن در برابر ضدانحصار مقاومت می‌کند.
جدول درآمدی امروز نیز تا حد زیادی خالی است.

۴٫ موعد انتشار داده های مسکن، مجوزهای ساختمانی رسیده است.
بازار مسکن ایالات متحده چندین ماه است که آمارهای وحشتناکی را به دست آورده است، بنابراین ممکن است زمانی که امار اوت برای مجوزهای ساخت و شروع مسکن در ساعت ۱۸:۰۰ منتشر شود، پتانسیل نزولی زیادی باقی نماند.انتظار می رود داده های مسکن تا حد زیادی بدون تغییر باقی بماند که نشان دهنده پیشرفتی پس از کاهش تقریباً ۱۰ درصدی در ماه جولای است ، اما انتظار می رود مجوزهای ساختمانی، شاخص آینده نگرتر، به مسیر نزولی خود ادامه دهند.نظرسنجی انجمن ملی خانه‌سازان در روز دوشنبه نشان داد که مشکلات مربوط به هزینه ها ، تورم و هزینه ورودی و هزینه‌های بالای استقراض همگی همچنان بر این بخش تأثیر منفی می‌گذارند.حتی با این وجود، تردید وجود دارد که هر یک از این اعداد برای اثر شوک با تورم قیمت تولیدکننده آلمان رقابت کنند: PPI در ماه اوت تقریباً ۸ درصد افزایش یافت و ۴۵٫۸ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت، زیرا افزایش قیمت برق باعث فلج شدن تولید در بزرگترین بازار اروپا شد.

۵٫ نفت هم چنان متغیر است.
در حالی که رهبران برای مجمع عمومی سالانه سازمان ملل در نیویورک گرد هم می‌آیند، قیمت نفت خام تحت چشم انداز اقتصاد جهانی به مسیر خود ادامه می‌دهد. گزارش ها مبنی بر اینکه ایالات متحده قصد دارد ۱۰ میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفت خود را در ماه نوامبر بفروشد و زمان فروش این گونه فروش ها را تمدید کند، در حال محدود کردن جهش قیمت ها است.تا ساعت ۱۵:۰۰ قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۸۵٫۵۳ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات برنت با ۰٫۴ درصد افزایش به ۹۲٫۳۶ دلار در هر بشکه رسید.موسسه امریکن پترولیوم نیز تخمین خود از ذخایر نفت خام و سوخت ایالات متحده را در شرایطی منتشر خواهد کرد که نشان می دهد تقاضای ایالات متحده برای سوخت برای دو ماه متوالی کاهش یافته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.