0

پنج نکته طلایی

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده بار دیگر به چین هشدار داد که نیروهای ایالات متحده در صورت حمله ای بی سابقه از تایوان دفاع خواهند کرد. بریتانیا با خداحافظی با ملکه الیزابت دوم، بازارهای خود را تعطیل میکند. ارزهای دیجیتال سقوط می کنند زیرا سرمایه گذاران برای یک هفته اقدام تهاجمی بانک مرکزی نمی توانند اعتراض کنند و فولکس واگن واحد پورشه خود را تا ۷۵ میلیارد دلار ارزش گذاری می کند. در اینجا مواردی که شما باید در بازارهای مالی در دوشنبه، ۱۹ سپتامبر بدانید، آمده است:
۱٫ بایدن-تایوان
جو بایدن تکرار کرد که نیروهای آمریکایی در صورت هجوم چین از تایوان دفاع خواهند کرد که واکنش خشمگین دیگری را از سوی پکن در پی داشت.به نظر می رسد بایدن جایی برای سوء تفاهم باقی نگذاشته بود و وقتی تحت فشار قرار گرفت، دو بار پاسخ یکسانی را داد. با این حال، کاخ سفید دوباره احساس کرد که نیاز به صدور بیانیه جداگانه ای دارد و بعداً تکرار کرد که این دیدگاه شخصی بایدن است و نه سیاست رسمی ایالات متحده.از نظر تاریخی، ایالات متحده از موضع گیری در مورد این سؤال اجتناب کرده است، در حالی که از هر راه دیگری از تایوان حمایت می کند.این سوال که ایالات متحده تا چه اندازه در معرض خطر جنگ با چین قرار می گیرد، امسال با افزایش لفاظی های پکن در مورد اتحاد مجدد با تایوان، همزمان با ارائه کمک های نظامی قابل توجه به اوکراین توسط ایالات متحده، شدیدتر شده است.
۲٫ کریپتو قبل از جلسات بانک مرکزی افت می کند.
بیتکوین در ابتدای هفته به پایین ترین سطح خود در سه ماه اخیر افت کرد که احتمالاً شاهد تشدید قابل توجه سیاست های مالی جهانی است.از زمانی که گزارش تورم مصرف‌کننده در ماه اوت در ایالات متحده در هفته گذشته، این گمانه‌زنی را برانگیخت که فدرال رزرو می‌تواند در اواخر این هفته نرخ‌های بهره کلیدی خود را به‌جای ۷۵ واحد پایه، ۱۰۰ واحد پایه افزایش دهد، سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال در حال کاهش است. افزایش های بزرگ دیگری نیز از سوئد، نروژ، سوئیس و بانک انگلستان انتظار می رود و ادغام مورد انتظار اتریوم که منجر به افزایش فوری تقاضا برای توکن بومی شبکه اتریوم شود، به هیجانات کمکی نکرده است. اتریوم یک شبه ۹٫۳ درصد افت کرد و به پایین ترین سطح دو ماهه ۱۲۹۸٫۶۲ دلار رسید، در حالی که بیتکوین با ۷٫۲ درصد کاهش به ۱۸۴۸۹٫۰۰ دلار رسید.

۳٫ سهام قرار است زیانش را افزایش دهد.
بازارهای سهام ایالات متحده قرار است ، کاهش هفته گذشته را افزایش دهند.تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات داوجونز ۳۰۱ واحد یا ۱٫۰ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 به همین میزان و نزدک ۱۰۰ حدود ۱٫۱ درصد کاهش یافتند.سهام‌هایی که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می‌گیرند شامل AutoZone (NYSE:AZO) است که قرار است درآمد را گزارش کند. همچنین پس از اعلام این شرکت محدوده قیمت برای IPO واحد پورشه خود، فولکس واگن AG ADRs (OTC:VWAGY) نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.گزارش ماهانه انجمن ملی سازندگان مسکن از بازار مسکن تنها مورد توجه در تقویم داده است.
۴٫ بریتانیا ملکه الیزابت دوم را دفن می کند.
رهبران جهان برای تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم به لندن آمدند. بازارهای بریتانیا در این روز بسته شدند و تجارت در اکثر نقاط اروپا را کاهش داد. با این حال، پوند به معامله خود ادامه داد و با کاهش ۰٫۴ درصدی به ۱٫۱۳۶۶ دلار رسید و پایین ترین سطح ۳۷ ساله خود را که در روز جمعه پس از داده های خرده فروشی تیره و تار در ماه اوت را آزمایش کرد.این داده ها فعالان بازار را به سمتی سوق داد که انتظار دارند بانک انگلستان در نشست کمیته سیاست مالی که اواخر این هفته برنامه ریزی شده بود، نرخ اصلی خود را تنها ۵۰ واحد افزایش دهد. پوند نیز به دلیل نامشخص بودن مسیری که سیاست مالی در دولت جدید نخست وزیر ، تحت فشار است.

۵٫ نفت بر اساس نگرانی های تقاضا کاهش می یابد.
قیمت نفت خام در بحبوحه نگرانی از وضعیت اقتصاد جهانی بیشتر به زیر ۱۰۰ دلار سقوط کرد و انتظارات برای افت بیشتر در چین علیرغم لغو محدودیت‌های کووید-۱۹ در کلان شهر چنگدو در پایان هفته گذشته وجود داشت.تا ساعت ۱۵:۰۰ ، قیمت نفت خام آمریکا ۱٫۹ درصد کاهش یافت و به ۸۳٫۱۰ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام برنت با افت ۱٫۹ درصدی به ۸۷٫۹۱ دلار در هر بشکه رسید که به پایین ترین حد خود در هفت ماه گذشته رسید. حتی از گزارشی مبنی بر اینکه اوپک و متحدانش هدف تولید ماهانه خود را بیش از ۳٫۵ میلیون بشکه در ماه گذشته از دست داده اند، حمایت کمی وجود داشت.قیمت گاز طبیعی نیز به کاهش خود ادامه داد، زیرا بازرگانان دیدگاه خوش بینانه تری نسبت به شانس اروپا برای گذراندن زمستان بدون گاز روسیه داشتند. تغییرات اخیر روسیه در میدان نبرد و فشار دیپلماتیک بر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که در مبادلات هفته گذشته با شی جین پینگ آشکار شد، نگرانی ها در مورد میزان قدرت مسکو در بازارهای انرژی را کاهش داده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.