0

پنج نکته طلایی

عملیات کاهش شدید هزینه FedEx و به‌روزرسانی ضعیف درآمد، سهام آن را درپایین‌ترین وضعیت هفتگی خود در دو ماه گذشته قرار داد زیرا نگرانی‌ها حول اقتصاد جهانی افزایش می‌یابد. با ادامه رکود مسکن و رکود مصرف کننده در چین، یوان افت کرد. پوند به پایین ترین حد خود از سال ۱۹۸۵ بر اساس داده های خرده فروشی کاهش یافت و دولت آلمان در حال تصرف پالایشگاه های روسیه است، زیرا برلین تلاش می کند تا از وضعیت اضطراری عرضه سوخت جلوگیری کند.آنچه که باید امروز، جمعه، در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد:
‏۱٫ FedEx در کانون توجه قرار گرفته است.
ترس از رشد جهانی بر سهام FedEx (NYSE:FDX) تاثیر گذاشته است. سهام این شرکت تحویلی در معاملات پس از روز پنجشنبه پس از اینکه مدیر اجرایی جدید آن اعلام کرد ۹۰ مکان را در سراسر جهان میبندد، تعدادی هواپیمای باری و استخدام را متوقف می کند، تقریبا ۲۰ درصد افت کرد. در حالی که این شرکت به طور خاص به کاهش مشاغل اشاره نکرد، پنج دفتر شرکت را نیز تعطیل خواهد کرد و حاشیه سود آن ماه هاست که به دلیل افزایش قبوض سوخت و افزایش هزینه های نیروی کار به دلیل بازارهای کار فشرده تحت فشار بوده است. با ضعف اقتصادی در اروپا و آسیا که بزرگترین بخش آن است ،۵۰۰ میلیون دلار کمتر از پیش‌بینی‌ها در سه ماهه گذشته باقی مانده است.
۲٫ بازار سهام چین افت کرد.
شاخص های بازار سهام چین همگی بیش از ۲ درصد کاهش یافتند و یوان افت کرد.رشد تولید صنعتی و خرد شتاب گرفت، اما این به دلیل تخفیف های مالیاتی هدفمند برای صنعت خودروسازی داخلی است.سایر اقدامات محرک با هدف حمایت از بخش املاک و مستغلات باعث افزایش سرمایه گذاری در دارایی های ثابت شد، اما بازارها کاهش سالانه دیگری را در قیمت مسکن به صفر رساندند که در ماه اوت نسبت به سال قبل ۲٫۱ درصد کاهش داشت. آنها اکنون برای ۱۲ ماه متوالی ثابت یا در حال کاهش بوده اند.همچنین امار بخش خصوصی نگران کننده بود که نشان دهنده کاهش ۲۳ درصدی هزینه های گردشگری می باشد.
۳٫ بازار سهام ایالات متحده کاهش میابد.
بازارهای سهام ایالات متحده در پایین ترین مسیر بسته شدن هفتگی خود در دو ماه گذشته قرار دارند زیرا اخبار منتشر شده از فدکس، چین و اروپا چشم انداز گسترده تر درآمد شرکت ها را بیان می کند.
معاملات داوجونز ۲۳۰ واحد یا ۰٫۸ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 مقدار ۰٫۹ درصد و معاملات نزدک ۱۰۰ مقدار ۱٫۱ درصد کاهش یافتند. سه شاخص اصلی نقدینگی در روز پنجشنبه بین ۰٫۶ تا ۱٫۴ درصد کاهش یافتند، پس از آن که داده های ایالات متحده نشان داد که اقتصاد با وجود بازار کار همچنان در حال افت است.امار مهم اقتصادی که بعداً اعلام می شود، شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان است، که در آن تمرکز بر هر نشانه ای است که انتظارات تورمی از هدف میان مدت ۲ درصدی فدرال رزرو در حال کاهش است.
۴٫ پوند به پایین ترین حد خود رسید.
پوند در برابر دلار به پایین ترین حد خود در ۳۷ سال اخیر سقوط کرد، پس از آن که داده ها نشان می داد خرده فروشی در ماه اوت سقوط کرد، که بازتابی از بحران شدیدتر هزینه زندگی است.داده‌ها نشان می‌دهد که افزایش قیمت انرژی و سوخت تا چه اندازه بر قدرت هزینه‌کردن مصرف‌کنندگان تأثیر گذاشته است، حتی اگر هزینه‌ها همچنان در کوتاه‌مدت توسط بازار کار قوی، پس‌اندازهای دوران پاندمی و  افزایش اعتبار مصرف‌کننده حمایت شود.
تحلیلگران گفتند که این اعداد احتمال افزایش اختلاف نرخ بهره با ایالات متحده را در هفته آینده افزایش میدهد، زیرا فدرال رزرو نرخ بهره را بیش از بانک انگلستان افزایش می دهد.پوند تا ۱٫۱۳۵۱ دلار سقوط کرد و قبل از کاهش ضرر به ۱٫۱۴۰۰ رسید، که همچنان ۰٫۶ درصد در روز کاهش داشت. همچنین در برابر یورو ۰٫۳ درصد کاهش یافت.
۵٫ آلمان و اقدام برای بحران انرژی
آلمان کنترل سه پالایشگاه متعلق به شرکت نفت دولت روسیه را با هدف جلوگیری از بحران عرضه سوخت برای برلین، به دست گرفت.پالایشگاه Schwedt در شمال شرق آلمان، به همراه دو پالایشگاه دیگر در جنوب این کشور، تحت مدیریت دولتی قرار خواهند گرفت، مشابه آنچه که با شرکت های تابعه آلمانی گازپروم (MCX:GAZP) در اوایل سال جاری اتفاق افتاد.اتحادیه اروپا اوایل این هفته بسته کمکی ۵ میلیارد یورویی دیگر به اوکراین را برای کمک به ادامه مبارزه خود علیه هجوم روسیه تصویب کرد. در همین حال، به نظر می‌رسد که مشکلات روسیه در داخل اوکراین همچنان رو به بدتر شدن است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.