0

پنج نکته طلایی

طبق اخبار، ایالات متحده امار و ارقام اقتصادی را قبل از نشست مهم فدرال رزرو از جمله داده های خرده فروشی، مطالبات بیکاری و نظرسنجی تجاری فدرال رزرو فیلادلفیا  را در هفته آینده منتشر می کند. اتحادیه های کارگری و اپراتورهای راه آهن به توافقی برای جلوگیری از اعتصاب سراسری راه آهن دست یافتند. کالیفرنیا از آمازون (NASDAQ:AMZN) به دلیل رفتار ضد انحصاری در قبال فروشندگان و عمده فروشان شخص ثالث شکایت کرد. Adobe (NASDAQ:ADBE) گزارش درآمدی را ارائه می کند. اتریوم ،ادغام یا ارتقاء مورد انتظار خود را تکمیل کرد و Xi jinping اولین بار از زمان حمله روسیه به اوکراین با ولادیمیر پوتین ملاقات کرد.
آنچه که باید امروز، پنج شنبه، در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر است:
۱٫داده های فدرال رزرو منتشر میشود.
ایالات متحده امار خرده فروشی را برای ماه اوت را منتشر خواهد کرد، تحلیلگران انتظار دارند که با توجه به افزایش متوسط ۰٫۱ درصدی در قیمت های مصرف کننده در طی ماه، ۰٫۲ درصد افزایش یافته باشد که نشان دهنده افزایش اندک است. انتظار می رود خرده فروشی اصلی ۰٫۱٪ افزایش یافته باشد.در بخش دیگر، فدرال رزرو فیلادلفیا و نیویورک هر دو نظرسنجی‌های تولیدی ماهانه خود را منتشر می‌کنند، در حالی که انتظار می‌رود به لطف در دسترس بودن، هنوز هم مشاغل جدید برای افرادی که از کار بیکار شده‌اند، ادعاهای هفتگی بیکاری در سطوح پایین تاریخی افزایش یابد. امار تولید صنعتی برای ماه اوت نیز اعلام می شود.
۲٫ راه آهن آمریکا در وضعیت اعتصابی قرار دارد.
به گفته وزارت کار، اتحادیه‌ها و اپراتورهای راه‌آهن به توافق آزمایشی دست یافته‌اند که از خطر حمله ریلی ایالات متحده جلوگیری می‌کند.این توافقنامه، در صورت تایید اعضای اتحادیه، از اقدامات اعتصابی که تأثیر شدیدی بر زنجیره‌های تامین داخلی که هنوز به طور کامل از اثرات همه‌گیری بهبود نیافته‌اند، جلوگیری می‌کند.سهام CSX (NASDAQ:CSX) در پیش از بازار بیش از ۳ درصد افزایش یافت، در حالی که سهام Norfolk Southern (NYSE:NSC) حدود ۱٫۷ درصد افزایش یافت.
۳٫ بازار سهام اندکی بالا میرود.
انتظار می رود که بازارهای سهام ایالات متحده با افزایشی اندکی باز شوند.تا ساعت ۱۵:۰۰معاملات داوجونز ۴۴ واحد یا ۰٫۱٪ افزایش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 مقدار ۰٫۲ درصد و معاملات نزدک۱۰۰ مقدار ۰٫۱٪ افزایش یافتند.سهام‌هایی که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می‌گیرند شامل آمازون است که اواخر روز چهارشنبه توسط ایالت کالیفرنیا به دلیل اقدامات ضد رقابتی در معاملاتش با فروشندگان و عمده‌فروشان شخص ثالث شکایت کرد. همچنین در خبرها Shell (LON:RDSa) , وائل ساوان، رئیس تجارت گاز، خود را به عنوان مدیرعامل جدید خود معرفی کرده است. او در پایان سال جانشین Ben van Beurden خواهد شد.Adobe نیز درآمدهای خود را گزارش می دهد.
۴٫ اتریوم ، ارتقا میابد.
شبکه اتریوم ارتقاء را با تأخیر زیادی انجام داد وسیستم جدید اثبات سهام برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها را تکمیل کرد.این ارتقاء مصرف انرژی شبکه را به شدت کاهش دهد و در نتیجه رسیدن به مقیاس را برای میزبانی برنامه‌های در حال اجرا بر روی آن آسان‌تر کند.این اقدام باید در درازمدت برای اتر، ارز دیجیتال مورد استفاده در شبکه، حمایت کننده باشد.این در حالی است که اتر با ۰٫۹ درصد کاهش به ۱۵۹۰ دلار رسیده و بیش از نیمی از ارزش خود را در سال جاری از دست داده است.
‏۵٫ Xi و پوتین نشستی را برگزار میکنند.
شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، در حاشیه کنفرانس امنیتی منطقه ای که در قزاقستان برگزار میشود، با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود دیدار خواهد کرد.این دو احتمالاً در مورد پیامدهای جنگ روسیه در اوکراین که پوتین تنها چند روز پس از اعلام مشارکت بدون محدودیت در فوریه امسال توسط دو طرف آغاز شد، گفتگو خواهند کرد. این دیدار در زمان ناخوشایندی برای پوتین برگزار می‌شود که ارتشش پس از متحمل شدن شکست شرم‌آور هفته گذشته در شرق اوکراین، به سرعت در حال تجدید قوا است.چین از آن زمان به بعد حمایت مهمی از اقتصاد روسیه بوده و خرید نفت و محصولات پالایش شده روسیه را به طرز چشمگیری افزایش داده است. با این حال، در حالی که این دو علاقه مشترکی به مقاومت در برابر آنچه به عنوان جاه طلبی های ایالات متحده می دانند، دارند، این کشور از ارائه علنی کمک در قالب تجهیزات نظامی خودداری کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.