0

پنج نکته طلایی

وال استریت آماده گزارش ماهانه قیمت تولیدکننده است، تأثیرات گزارش تکان دهنده تورم آمریکا در ماه اوت در روز سه شنبه همچنان در بازارهای جهانی اثر میگذارد . پس از آنکه وزیر دارایی ژاپن از آمادگی برای مداخله در بازارهای ارز خبر داد، ین بالا رفت کرد. آلفابت درخواست تجدید نظر در مورد جریمه ۴ میلیارد دلاری ضد انحصار اتحادیه اروپا را از دست میدهد و به نظر می رسد اتحادیه اروپا طرح خود را برای سقف قیمتی واردات گاز روسیه کنار گذاشته است. قیمت نفت افزایش یافت زیرا جو بایدن از احتمال پر کردن ذخایر استراتژیک نفت خبر داد.
آنچه که باید امروز، چهار شنبه، در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد؛
۱٫ موعد انتشار داده های CPI ایالات متحده رسیده است.
شوک گزارش CPI اوت در ایالات متحده در بازارهای جهانی موج زد، به طوری که دلار بیشترین افزایش پنجشنبه خود را حفظ کرد، بازارهای سهام اروپا زیان خود را افزایش دادند و بازارهای سهام آسیا افت کردند، زیرا بازارها در معرض خطر افزایش قیمت فدرال رزرو هستند.تغییر در احساسات ناشی از انتشار بالاتر از حد انتظار در تورم اصلی می‌تواند در ساعت ۱۷:۰۰ با انتشار امار تورم قیمت تولیدکننده در ماه اوت تأیید شود.  اینها نشانه واضح تری از اینکه آیا شرکت ها هنوز هم قادر به گسترش یا حداقل دفاع از حاشیه سود خود هستند را نشان می دهد.  نشانه‌ای از فشار بر حاشیه‌ها اواخر روز سه‌شنبه منتشر شده و آمازون مجبور شده است ۴۵۰ میلیون دلار دیگر برای اطمینان از داشتن رانندگان کافی برای فصل تعطیلات آینده خرج کند.تحلیلگران انتظار دارند PPI الگویی مشابه تورم مصرف‌کننده نشان دهد، با کاهش قیمت بنزین که یک عدد سرفصل منفی ایجاد می‌کند، اما رشد قیمت اصلی از ۰٫۲ درصد در جولای به ۰٫۳ درصد افزایش می‌یابد.
۲٫ ین ژاپن افزایش یافت.
افزایش ارزش دلار در روز پنجشنبه واضح‌ترین نشانه را نشان داد که ژاپن در حال آماده شدن برای مداخله در بازارهای ارز برای حمایت از ین است.بانک ژاپن بررسی نرخ را با معامله گران فارکس انجام داد، گامی که به طور سنتی مقدمه ای برای مداخله واقعی در بازار است و وزیر دارایی، با تایید اینکه مداخله روی میز است، به خبرنگاران گفت که حرکات اخیر سریع و یک طرفه است و ما بسیار نگران هستیم. اگر چنین حرکت‌هایی ادامه یابد، ما باید بدون رد هیچ گزینه‌ای پاسخ دهیم.ین که جایگاه آن به عنوان یک ارز تامین مالی به آن نقش مرکزی در بازارهای مالی عمده میدهد، در مقابل دلار ۱ درصد و در برابر یوان چین ۱٫۵ درصد افزایش یافت.
۳٫ وضعیت بازار سهام ایالات متحده
بازارهای سهام ایالات متحده برای حرکت در بازار آماده شده‌اند و در انتظار انتشار امار PPI می‌باشد.معاملات داوجونز ۱۱۶ واحد یا ۰٫۴ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات S&P 500حدود ۰٫۵ درصد و معاملات نزدک ۱۰۰ مقدار ۰٫۶ درصد افزایش یافتند. شاخص‌های اصلی نقدینگی در روز سه‌شنبه، پس از آنکه گزارش CPI در ماه اوت نشان داد که تورم اصلی همچنان در حال سرعتگیری است، بدترین کاهش یک روزه خود را در بیش از دو سال گذشته تجربه کردند.سهام‌هایی که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می‌گیرند عبارتند از آلفابت (NASDAQ:GOOGL) که پس از رد درخواست تجدیدنظر گوگل علیه جریمه ۴٫۳ میلیارد دلاری اتحادیه اروپا، و Inditex ADRs (OTC:IDEXY) است که پس از مالکیت Zara و Massimo افزایش یافته است.
۴٫ اتحادیه اروپا و تصمیمات بر سر گاز
به نظر می رسد اتحادیه اروپا پس از اینکه کشورهای عضو در مورد چگونگی انجام آن به توافق نرسیدند، برنامه های خود برای تعیین سقف قیمت گاز طبیعی را کنار گذاشت.سخنرانی وضعیت اتحادیه توسط ، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، برنامه‌های مکرر برای اعمال مالیات بر شرکت‌های نفت و گاز و مکانیسمی برای جدا کردن قیمت عمده برق از قیمت گاز را تکرارکرد.او همچنین به برنامه‌هایی برای اعمال کاهش اجباری در اوج مصرف برق در زمستان پایبند بود، اگرچه به نظر می‌رسد که کشورهای عضو در مورد چگونگی دستیابی به آن حرف آخر را خواهند گفت.در بخش دیگر، اپراتور شبکه فرانسوی RTE نسبت به خاموشی جزئی و محلی در زمستان آینده هشدار داد. معاملات گاز طبیعی اروپا در واکنش به این موضوع، ۵٫۷ درصد افزایش یافت، که همچنین با آگاهی از خطری که تلفات اخیر روسیه در میدان نبرد ممکن است واکنش شدیدتری را در جنگ انرژی در حال انجام ایجاد کند، که تولید صنعتی منطقه یورو را با ۲٫۳ درصد دردناک در جولای یه افزایش داد، حمایت می‌شود.
۵٫ قیمت نفت افزایش یافت.
قیمت نفت خام حدود نیمی از زیان های خود را در روز سه شنبه جبران کرد، زمانی که افزایش ارزش دلار و افزایش ذخایر نفت خام گزارش شده توسط موسسه آمریکن پترولیوم فشار جدیدی بر قیمت ها وارد کرد. داده‌های طبق معمول در ساعت ۱۹:۰۰اعلام می‌شود و تحلیلگران انتظار دارند که نسبت به هفته گذشته ۸۳۳۰۰۰ بشکه افزایش یابد.بازار با نشانه هایی حمایت می شد که نشان می داد ایالات متحده در حال آماده شدن برای ذخیره سازی مجدد ذخایر نفت استراتژیک خود است، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، اشاره کرد که دولت زمانی که قیمت ها به ۸۰ دلار در هر بشکه کاهش یابد، به پیشنهاد باز خواهد گشت. با این حال، زمانی که آژانس بین‌المللی انرژی در آخرین گزارش ماهانه خود پیش‌بینی‌های تقاضای سال را کاهش داد، افزایش قیمت محدود شد.  نفت برنت با ۰٫۲ درصد افزایش به ۹۳٫۳۶ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.