0

پنج نکته طلایی

امریکا ، داده‌های تورم مصرف‌کننده در ماه اوت را منتشر می‌کند که مسئله کلیدی در نشست هفته آینده فدرال رزرو است.بیش از ۱۵۰۰۰ پرستار در مینی سوتا به دنبال افزایش ۲۷ درصدی حقوق خود هستند. گزارش درآمد قوی اوراکل باعث می شود سهام در پیش از بازار در حالت پر سود قرار بگیرد. روسیه دردسر جدیدی رو به رو‌ شده، در حالی که اوپک آخرین پیش بینی های خود را از تقاضای جهانی نفت در گزارش ماهانه خود منتشر خواهد کرد.
آنچه که باید امروز، سه شنبه، در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد:
۱٫ آمار تورم ایالات متحده گزارش خواهد شد.
ایالات متحده امار تورم مصرف کننده را برای ماه اون در ساعت ۱۷:۰۰ اعلام خواهد کرد.تحلیلگران انتظار دارند که به دلیل کاهش طولانی و پیوسته قیمت بنزین از اوج تابستان، برای اولین بار از ماه مه ، قیمتها به میزان ۰٫۱٪ – کاهش یابد. آنها از پایان ماه به کاهش خود ادامه داده اند و اکنون برای ۱۳ هفته متوالی افت داشته اند که باید نرخ سرفصل سالانه را برای دومین ماه متوالی به ۸٫۱ درصد کاهش دهد.
با این حال، بحث مهم امار اصلی CPI خواهد بود، که قیمت بنزین را کاهش می‌دهد و نشان می‌دهد که فشارهای تورمی تا چه حد گسترده در بقیه اقتصاد گسترش یافته است. انتظار می رود CPI اصلی ۰٫۳٪ در ماه افزایش یابد، در حالی که انتظار می رود نرخ سالانه به ۶٫۱٪ افزایش یابد.
۲٫ اعتصاب سراسری در ایالات متحده
هرکس که به دنبال شواهد واقعی از فشارهای تورمی باشد می‌تواند آن‌ها را به همین راحتی در وضعیت فعلی روابط کار بیابد.اعتصاب سراسری راه آهن همچنان ادامه دارد، دو تا از بزرگ‌ترین اتحادیه‌ها، BLET و SMART TD، هنوز برای پیشنهاد منتظرند، در حالی که Amtrak گفته است که از روز سه‌شنبه خدمات را محدود می‌کند، و شرکت‌های باربری گفته‌اند که از روز جمعه برخی از محموله‌های خطرناک را رد می‌کنند، زیرا نمی‌توانند حداقل سطح کارکنان مورد نیاز برای ایمنی را تضمین کنند.در بخش دیگر، حدود ۱۵۰۰۰ پرستار در مینی سوتا روز دوشنبه اعتصاب سه روزه ای را برای افزایش ۲۷ درصدی دستمزدها در طول سه سال آغاز کردند. اعتقاد بر این است که این بزرگترین اعتصاب کارکنان بخش خصوصی مراقبت های بهداشتی در تاریخ ایالات متحده است.
۳٫بازار سهام افزایش میابد.
بازار سهام ایالات متحده در آستانه انتشار گزارش تورم افزایش میابد، تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران ، معاملات داوجونز ۱۳۶ واحد یا ۰٫۴ درصد افزایش یافت، گزارش درآمدی روز دوشنبه از اوراکل(NYSE:ORCL) الگوی سرمایه‌گذاری قوی تجاری را تأیید می‌کند.
۴٫ فشار بر روسیه افزایش یافت.
فشار بر دولت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، در حالی افزایش یافت که اوکراین مدعی شد ۵۰۰ کیلومتر مربع دیگر در جنوب این کشور را بازپس گرفته است و به حدود ۶۰۰۰ کیلومتر مربع از مناطق اطراف شهر خارکف در آخر هفته گذشته افزوده است.روز دوشنبه، حدود ۲۲ قانونگذار محلی از سن پترزبورگ و مسکو علناً خواستار برکناری پوتین در یک نمایش عمومی نادر اعتراضی شده بودند. همچنین فشار از سوی ناسیونالیست های تندرو و همچنین رئیس حزب کمونیست، که از بسیج توده ای حمایت می کنند، افزایش می یابد.تأثیر جنگ بر اروپا پیش از این به طور کامل نشان داده شد و شاخص احساسات اقتصادی ZEW آلمان بار دیگر به پایین‌ترین سطح خود از سال ۲۰۰۸ رسید.بی‌ثباتی در سراسر روسیه گسترش یافت زیرا آذربایجان، که یکی از کشورهایی که اتحادیه اروپا به دنبال قطع وابستگی خود به گاز روسیه با آن بوده است،حملات توپخانه‌ای را به ارمنستان همسایه انجام داد که از لحاظ تاریخی روی تضمین‌های امنیتی روسیه حساب می‌کرد.درگیری‌های مجدد وضعیت ژئوپلیتیکی را پیچیده‌تر می‌کند، زیرا پوتین برای دیدار با همتای چینی خود، شی جین پینگ، در اواخر این هفته آماده می‌شود.
۵٫قیمت نفت افزایش یافت.
قیمت نفت خام افزایش یافت.رویدادهای اصلی بازار، انتشار گزارش ماهانه اوپک، که ظرف چند ساعت آینده قرار دارد، و انتشار داده‌های موجودی انبار موسسه نفت آمریکا خواهد بود.در بخش دیگر، رویترز گزارش داد که تولید در حوضه پرمین قرار است در ماه اوت به بالاترین حد خود برسد، زیرا قیمت بالای نفت خام انگیزه حفاری را بیشتر می کند.قیمت نفت خام آمریکا ۱٫۱ درصد افزایش یافت و به ۸۸٫۷۷ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت با ۱٫۱ درصد افزایش به ۹۵٫۰۴ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.