0

پنج نکته طلایی

بانک مرکزی اروپا احتمال دارد در راستای جلوگیری از افت یورو ،خبر از بیشترین افزایش نرخ بهره خود دهد. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو طی کنفرانسی در واشنگتن سخنرانی خواهد کرد. در همین حال ، ایالات متحده تعداد هفتگی مدعیان بیکاری را منتشر میکند. شرکت Naspers خود را برای فروش مجموعه‌ای از سهام شرکت Tnecent آماده می کند. نفت خام پس از افت به پایین ترین حد قیمتی شش ماهه خود در روز گذشته ، ثابت میماند.آنچه که باید امروز، پنجشنبه ، در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد:
۱٫ جروم پاول سخنرانی میکند.
جروم پاول، رئیس فدرال رزرو طی کنفرانسی سخنرانی خواهد کرد. این سخنرانی درحالی برگزار خواهد شد که داده ها حاکی از عملکرد بهتر اقتصاد از آنچه در نظر میرسید است. تحلیلگران نگران هستند که این شرایط منجر به تداوم افزایش نرخ بهره خواهد شد.انتظارات مبنی بر تداوم افزایش نرخ بهره ایالات متحده منجر به تقویت دلار شد. وون کره به کف چند سال اخیر رسید و ین ژاپن پس از فشار های دولت ژاپن تحت حمایت قرار گرفت.یکی از داده هایی که حاکی از مقاومت و استحکام اقتصاد است ، امار مدعیان بیکاری است که طی ماه گذشته با یک روند کاهشی همراه شده است. تعداد مدعیان بیکاری در هفته گذشته در ساعت ۱۷:۰۰ منتشر می‌شود. انتظار می‌رود که تعداد اولیه مدعیان بیکاری از ۲۳۲۰۰۰ به ۲۴۰۰۰۰ افزایش یابد.
۲٫ ارزش یورو کاهش میابد.
یکی از ارزهایی که حداقل در کوتاه مدت در برابر دلار به کف خود رسیده است، یورو است. ارزش یورو در برابر دلار به میزان ۰٫۱ درصد افزایش یافت، انتظار میرود بانک مرکزی اروپا خبر از بیشترین میزان افزایش نرخ بهره در تاریخ دهد.کریستین لاگارد ، رئیس بانک مرکزی اروپا طی کنفرانس مطبوعاتی سخنرانی خواهد کرد.
۳٫ بازار سهام ثابت میماند.
انتظار میرود که بازار سهام امریکا پس از اینکه در چهارشنبه در واکنش به کاهش شدید قیمت نفت و اطمینان از استراتژی فدرال رزرو که جهش یافت، امروز ، ثابت باز شوند.معاملات داوجونز تنها ۹ واحد کاهش یافت ، در حالی که معاملات S&P 500 و Nasdaq 100 نیز ثابت ماند. این سه شاخص اصلی سهام در روز چهارشنبه بین ۱٫۴ تا ۲٫۱ درصد افزایش یافتند.سهام شرکت GameStop(NYSE:GME) پس از ضرر و زیان کمتر از حد انتظار این شرکت و همکاری جدید آن با صرافی FTX، پیش از گشایش بازار تقریباً ۱۰ درصد افزایش یافت.سهام شرکت هلدینگ Tnecent(HK:0700) تحت فشار قرار دارد زیرا انتظار میرود که شرکت فناوری اطلاعات (Prosus) (AS:PRX)، که مالک سهام شرکت (Naspers) (JO:NPNJn) در این شرکت است، معادل ۷٫۶% از سهام خود را به فروش برساند.شرکت امنیت رایانه Zscaler(NASDAQ:ZS) پس از بسته شدن بازار ، سود و درآمد خود را گزارش می کند.
۴٫ نخست وزیر جدید بریتانیا در کانون توجه است.
نخست وزیر جدید بریتانیا، در راستای مقابله با بحران انرژی این کشور ، بسته ای را در نظر گرفته است که جزئیات آنرا امروز منتشر خواهد کرد.بر اساس گزارشات منابع نزدیک به تیم اقتصادی ، این طرح اقتصادی ممکن است به ۱۰۰ میلیارد پوند وام جدید نیاز داشته باشد. این امر ، پوند و بازده اوراق قرضه دولتی بریتانیا را تحت فشار قرار می دهد. پوند بریتانیا به پایین ترین حد خود از سال ۱۹۸۵ سقوط کرد.
۵٫ قیمت نفت ثابت میماند.
هر بشکه نفت خام پس از سقوط به کف های فیمتی شش ماه گذشته در روز چهارشنبه، امروز به ثبات رسیده است. شواهد حاکی از آن است که هند ، یکی از بزرگترین واردکنندگان نفت خام در جهان ،ممکن است با پیشنهاد گروه هفت مبنی بر تعیین سقف برای صادرات نفت روسیه موافقت کند.بر اساس داده های روز چهارشنبه ، موجودی ذخایر نفت خام به طور غیر منتظره ای به میزان ۳٫۴ میلیون بشکه‌ افزایش یافت. امار رسمی در این زمینه در ساعت ۱۹:۰۰به وقت ایران اعلام خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.