0

پنج نکته طلایی

ارزش ین ژاپن در برابر دلار به کف قیمتی ۲۴ سال اخیر کاهش پیدا کرد و آمار و داده های چین ، چشم انداز اقتصادی آسیا را با تردید روبه رو کرده است. فدرال رزرو قرار است گزارش Beige Book خود را ارائه دهند. شرکت اپل برای نخستیین بار از سری جدید آیفون ۱۴ رونمایی می کند. ولادیمیر پوتین ، کشور های غربی را تهدید میکند.
آنچه که باید امروز، چهارشنبه ، در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد:
۱٫ ارزش ین ژاپن کاهش یافت.
افت ارزش ین ژاپن پس از هشدار توکیو مبنی بر نوسانات سریع و یک طرفه این ارز و عدم واکنش این کشور در برابر آن ، ادامه می یابد.این درحالی است که داده‌های تجاری ماهانه چین حاکی از ایجاد یک وقفه شدید در رشد واردات و صادرات این کشور بوده و در اثر آن ، ارزش دلار آمریکا به قله جدید ۲۴ ساله افزایش یافته است. این شرایط نشان دهنده ، توقف در رشد تقاضای جهانی برای کالاهای ساخت چین است.ارزش دلار آمریکا در برابر ین در ۱۲ ماه گذشته بیشتر از ۳۱ درصد افزایش یافته و سرعت این روند کاهشی طی هفته جاری ، منجر به صحبت هایی در زمینه مداخله احتمالی بانک ژاپن با هماهنگی سایر بانک های مرکزی شده است. با این حال، رویترز به نقل از دیپلمات سابق ژاپن، Hiroshi Watanabe گزارش کرد که ژاپن نباید در واکنش به این روند ، مداخله کند ویا سیاست های مالی خود را تغییر دهد، زیرا آنها توان توقف رشد ارزش دلار نخواهند داشت.
۲٫ بانک های مرکزی در راستای مهار تورم اماده میشوند.
امروز ، روز بزرگی برای بانک های مرکزی در سراسر جهان است. انتظار می رود بانک مرکزی کانادا و لهستان یک بار دیگر نرخ های بهره خود را افزایش دهند. به نظر می رسد چرخه افزایش نرخ بهره در لهستان در آستانه توقف باشد. همچنین ، انتظار میرود بانک مرکزی لهستان این بار نرخ بهره را به میزان ۲۵ واحد افزایش دهد.
با این حال، تحلیلگران انتظار دارند که بانک مرکزی کانادا در پیروی از اقدامات اخیر فدرال رزرو ایالات متحده ، نرخ بهره را به میزان ۷۵ واحد افزایش دهد.
فدرال رزرو ایالات متحده قرار است گزارش Beige Book خود را منتشر می کند. همچنین ، لورتا مستر و بارکین از فدرال رزرو قرار است سخنرانی کنند ، سپس ، سخنرانی نایب رئیس فدرال رزرو، لائل برینارد دنبال خواهد شد.
۳٫ بازار سهام ایالات متحده بالاتر میرود.
بازار سهام ایالات متحده پس از اینکه در روز سه‌شنبه در پی نگرانی‌ها از وقفه در رشد اقتصاد جهانی و تأثیر آن بر درآمد شرکت ها به کف های قیمتی دو ماه اخیر کاهش پیدا کرد ، امروز قرار است بالاتر باز شوند.
معاملات داوجونز ۵۰ واحد یا ۰٫۲ درصد افزایش یافت. معاملات S&P 500 و نزدک ۱۰۰ نیز به میزان برابری افزایش یافتند.انتظار میرود که شرکت اپل (NASDAQ:AAPL) از سری جدید آیفون ۱۴ رونمایی کند.این شرکت با وجود انتظارات مبنی بر تغییرات جزئی در طراحی و قابلیت‌های آیفون ۱۴، در کانون توجهات قرار دارد.
۴٫ اروپا به دنبال تعیین قیمت برق است.
کمیسیون اروپا قرار است به منظور جلوگیری از رکود صنعت اروپا در زمستان، سقف قیمت عمده فروشی برای برق پیشنهاد دهد.بر اساس گزارشات، این کمیسیون طی نشست روز جمعه وزرای انرژی اتحادیه اروپا، پیشنهاد تعیین سقف قیمت برق را ارائه کرد. قیمت لحظه ای برق در آلمان به بالای ۴۵۰ یورو در مگاوات ساعت رسیده است ، در حالی که قیمت برق در فرانسه طی هفته گذشته به ۱۰۰۰ یورو رسید.
۵٫ قیمت نفت خام اندکی افزایش میابد.
از آنجایی که داده‌های تجاری چین حاکی از وجود ابهامات در تصویر تقاضای جهانی است ، قیمت نفت خام همچنان در نزدیکی کف های هفت ماه گذشته معامله می‌شود.هشدارهای تند ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه منجر به افزایش نیم درصدی قیمت نفت خام شد. پوتین اعلام کرد که روسیه در صورت تعیین سقف قیمت برای سوخت، فروش گاز به کشورهای اروپایی را کاملا قطع خواهد کرد. 
بهای معاملات نفت خام ایالات متحده به ۸۷٫۴۲ دلار به ازای هر بشکه رسید. بهای هر بشکه نفت برنت نیز در سطح ۹۳٫۴۴ دلاری قرار گرفت.ولادیمیر پوتین طی نشست اقتصادی شرق عنوان کرد که اگر تصمیمی خلاف منافع ما گرفته شود، دیگر هیچ چیزی صادر نخواهیم کرد. نه گاز، نه نفت و نه ذغال سنگ‌‌ و مؤسسه نفت آمریکا داده های موجودی ذخایر نفت خام خود را منتشر می کند. این داده ها به دلیل تعطیلی روز دوشنبه ، یک روز دیر تر منتشر می شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.