0

پنج نکته طلایی

اتحادیه اروپا به منظور کاهش تقاضا و رفع مشکلات بازار انرژی با جدیت عمل می کند که قیمت جهانی انرژی همچنان  تحت فشار قرار گرفته . موسسه ISM  ، گزارش بخش خدماتی خود منتهی به ماه اوت را منتشر می کند. انتظار میرود که بازارهای سهام ایالات متحده بالاتر باز شوند. با این حال ، سهام شرکت Bed Bath & Beyond همچنان تحت فشار باقی می ماند. شرکت خرده‌فروشی و داروخانه‌های زنجیره‌ای CVS با قرارداد ۸ میلیارد دلاری ،شرکت Signify را خریداری می کند. چین به منظور تقویت یوان ، نقدینگی را کاهش داد، اما ارزش این ارز در برابر دلار همچنان به پایین ترین حد دو سال اخیر عقب نشینی کرده است.
آنچه که باید امروز، سه شنبه ، در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد:
۱٫قیمت انرژی کاهش میابد.
قیمت‌ انرژی در اروپا در پی اقدامات اتحادیه اروپا کاهش پیدا کرد. اتحادیه به دنبال اقدامات هماهنگ مبنی بر کاهش تقاضا و تعیین سقف قیمت‌ برای صادرات روسیه ، خواهد بود.مکرون، رئیس جمهور فرانسه، پیش از نشست اصلی وزیران انرژی در روز جمعه، عنوان کرد که خواهان کاهش ۱۰ درصدی مصرف انرژی این کشور  در زمستان سال جاری میلادی است تا از خاموشی های اجباری جلوگیری شود.در همین حال ، کاهش قیمت انرژی منجر تقویت ارزش پوند شد. بر اساس گزارشات ، انتظار میرود که نخست وزیر جدید بریتانیا در راستای مقابله با هزینه انرژی ، خبر از یک بسته حمایتی بزرگ دهد.

۲٫ موعد انتشار شاخص غیر تولیدی موسسه ISM رسیده است.
موسسه ISM، شاخص بخش غیرتولیدی خود منتهی به ماه اوت را منتشر می‌کند. این درحالیست که شاخص تولیدی این موسسه که چند روز پیش منتشر شد ، حاکی از وضیعت مطلوب این بخش بود.
شاخص بخش خدماتی عمدتا تحت تاثیر تولید ناخالص داخلی ایالات متحده  قرار دارد، بنابراین داده های این شاخص در روز سه شنبه به احتمال زیاد  اهمیت بالاتری را برای  بازارها دارد.تحلیلگران انتظار دارند که این شاخص اصلی از ۵۶٫۷ به ۵۵٫۱ کاهش یابد.
۳٫بازار سهام بالاتر باز میشود.
بازار سهام ایالات متحده پس از پایان یک آخر هفته طولانی ، سه شنبه با قیمت بالاتری باز می شوند.معاملات داوجونز ، S&P 500 و نزدک ۱۰۰ به ترتیب ۰٫۸ ، ۱٫۰ و ۱٫۱ درصد رشد کردند.سهام برخی از شرکت ها در کانون توجهات قرار می گیرند:
شرکت Bed Bath & Beyond )NASDAQ:BBBY) به دنبال خودکشی مدیر ارشد مالی خود در آخر هفته، همچنان با انبوهی از مشکلات حل‌نشده مالی روبه رو است. شرکت NYSE:CVS با یک قرارداد ۸ میلیارد دلاری ، شرکت ارائه دهنده خدمات سلامت آنلاین Signify را خریداری می کند. سهام فولکس واگن (ETR:VOWG_p) پس از موافقت هیئت مدیره این شرکت برای عرضه اولیه شرکت پورشه ، افزایش یافت.
۴٫ ارزش یوان به کمترین حد دوساله خود رسید.
ارزش یوان چین در برابر دلار درحالی به کمترین میزان خود در دو سال اخیر رسید که بانک مرکزی این کشور خبر از کاهش ۲۰۰ واحدی نسبت نقدینگی سپرده های ارزی بانک ها داد.این اقدام از ۱۵ سپتامبر اجرایی می شود که در اثر آن ، حدود ۱۹ میلیارد دلار نقدینگی دلاری برای بازار پول محلی آزاد می‌ شود و فشار ها بر ارزش یوان کاهش می یابد.در سایر نقاط جهان ، بانک مرکزی استرالیا با وجود شواهد مبنی بر تضعیف اقتصاد، نرخ بهره خود را ۵۰ واحد پایه دیگر افزایش داد. ارزش دلار استرالیا به میزان ۰٫۳ درصد کاهش یافت.
۵٫ قیمت نفت خام امریکا کاهش یافت.
قیمت نفت خام در پی چشم انداز رشد ضعیف‌تر اقتصاد چین و اقدامات اروپا، در مسیر نزولی قرار گرفت. این عوامل بر احساسات خوشبینانه ناشی از کاهش تولیدات اوپک پلاس ،غلبه کرد.سازمان اوپک و متحدان آن اعلام کردند که عرضه را به میزان ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش می دهد.بازار نفت خام فعلا ،برنامه های اعلامی گروه هفت در روز جمعه  را هضم نکرده است. بر اساس اعلام گروه هفت در روز جمعه ، این گروه به دنبال تعیین سقف قیمتی برای صادرات نفت روسیه است.بهای معاملات نفت خام ایالات متحده به میزان ۰٫۷ درصد کاهش یافت و به ۸۶٫۲۹ دلار به ازای هر بشکه رسید. بهای معاملات نفت برنت نیز با افت ۳٫۲ درصدی در سطح ۹۲٫۶۹ دلاری قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.