0

پنج نکته طلایی

اهمیت داده های اقتصادی ایالات متحده با انتشار گزارش اشتغال در ماه اوت به اوج خود می رسد و انتظار می رود ۳۰۰۰۰۰ نفر دیگر در مشاغل غیرکشاورزی افزایش یابد. سفارشات کالاهای بادوام نیز باید اعلام شود. با کاهش ترس از تعطیلی طولانی مدت یک خط لوله کلیدی، قیمت گاز اروپا کاهش میابد. بازار سهام قرار است به صورت ثابت باز شود، Lululemon پس از افزایش چشم انداز خود در سال برای سودهای بهتر آماده شده است. قیمت نفت بالا می رود اما در مسیر پایین ترین قیمت هفتگی خود در هشت ماه گذشته قرار دارد.

۱٫ موعد انتشار گزارش مشاغل رسیده است.
ایالات متحده گزارش ماهانه بازار کار خود را در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت ایران منتشر می کند،گزارش مشاغل احتمالاً با افزایش ۳۰۰۰۰۰ نفری دیگر در حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی را اعلام می کند، رقمی که اگرچه نسبت به اوایل سال کاهش یافته است، اما همچنان در هر ماه افزایش قابل توجهی را نشان میدهد. با توجه به اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو در هفته گذشته، تغییر هیجانات بازار یک بخش نزولی قابل توجه خواهد بود.طبق معمول، سرعت رشد درآمد نیز در تمرکز قرار خواهد گرفت که انتظار می‌رود تنها به میزان اندکی کاهش یافته باشد و به ۰٫۴ درصد در ماه برسد که حاکی از افزایش سالانه ۵٫۳ درصدی است و ایالات متحده همچنین اطلاعات سفارشات کالاهای بادوام را برای ماه اوت منتشر خواهد کرد.
۲٫ قیمت گاز در اروپا کاهش یافت.
قیمت گاز اروپا کاهش یافت زیرا اپراتور خط لوله نورد استریم که گاز را از روسیه به آلمان می‌برد، گفت که محموله‌ها از طریق این خط لوله از روز شنبه از سر گرفته می‌شود، همانطور که قبلا توسط گازپروم گاز روسیه (MCX:GAZP) اعلام شده بود.این خبر نگرانی‌ها را کاهش داد که گازپروم از بهانه تعمیر و نگهداری برای تعطیلی طولانی‌تر خط لوله استفاده می‌کند تا اروپا را تحت فشار قرار دهد تا از حمایت خود از اوکراین در جنگ جاری دست بردارد.معاملات گاز شمال غرب اروپا با ۱۳٫۲ درصد کاهش به کمترین میزان در سه هفته گذشته یعنی ۲۱۰ یورو در مگاوات ساعت رسید، اما همچنان با ۱۰ برابر سطح معمول قبل از جنگ، همچنان در سطوح بحرانی برای صنعت اروپا معامله می شود.
۳٫ بازار سهام ترکیبی از روند صعودی و نزولی خواهد بود.
‏Lululemon در نتایج خود افزایش یافت و بازارهای سهام ایالات متحده پس از یک روز تا حد زیاد منفی دیگر در روز پنجشنبه، به طور ترکیبی باز میشود و تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات داوجونز ۱۶ واحد یا کمتر از ۰٫۱ درصد افزایش یافت، در حالی که S&P 500 ثابت بود و نزدک ۱۰۰ مقدار ۰٫۱ درصد دیگر کاهش یافت.
۴٫ سهام آسیای شرقی کاهش یافت.
بازار سهام کره جنوبی افت کرد و وون تضعیف شد زیرا این کشور برای یک طوفان آماده می شود، که گفته می شود بدترین طوفانی است که از زمان شروع به جمع آوری رکوردها به آن رسیده است.مدل‌های پیش‌بینی نشان می‌دهند که طوفان Hinnamnor از طریق دریای چین شرقی به سمت شمال پیش خواهد رفت و چین، ژاپن و کره را مختل خواهد کرد. انتظار می‌رود بادها تا صبح روز دوشنبه حداقل با شدت رده ۳ (حدود ۱۱۵ مایل در ساعت) باقی بمانند، زمانی که طوفان قرار است به ناکازاکی و بوسان نزدیک شود. انتظار می رود این طوفان طی ۴۸ ساعت پایتخت کره، ببارد.
۵٫ قیمت نفت افزایش میابد.
قیمت نفت خام افزایش یافت، اما به دلیل ترس از کاهش مجدد تقاضای چین و درد مداوم ناشی از افزایش نرخ دلار، همچنان در مسیر کاهش قرار دارد.
کرملین هشدار داد که از ارسال نفت به هر کشوری که با برنامه های آمریکا و اروپا برای اعمال سقف قیمتی بر صادرات خود مخالفت کند، خودداری خواهد کرد. با توجه به رقابت جهانی برای تامین سوخت، این طرح ها در حال حاضر با مشکلات عملی به ظاهر غیرقابل حلی روبرو هستند.تا ساعت ۱۵:۰۰ ، قیمت نفت خام آمریکا با ۲٫۲ درصد افزایش به ۸۸٫۵۰ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت با ۲٫۱ درصد افزایش به ۹۴٫۲۶ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.