0

پنج نکته طلایی

یکی از بزرگترین شهرهای چین به موجب افزایش تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ وارد قرنطینه شد که در اثر آن ، ارزش کالاهای اقتصادی و سهام در سراسر جهان افت پیدا کرد. انتظار میرود که بازار سهام ایالات متحده در آستانه انتشار داده های بازارهای کار و شاخص ISM بخش تولیدی، برای پنجمین روز متوالی ،افت کنند. تولیدکنندگان بخش خصوصی چین طی ماه گذشته مجددا با کاهش و افت روبه رو شدند. درآمد شرکت انویدیا تحت فشار قرار می گیرد. شرکت الکترونیکی Broadcom پس از بسته شدن بازار ،گزارش درآمد سه ماهه خود را اعلام می کند.
آنچه که باید امروز، پنجشنبه ، برای بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد:
۱٫ محدودیت های کرونایی در چین صورت میگیرد.
سیاست ضد کووید چین مجددا بازارهای مالی را تحت فشار قرار می دهد. مرکز استان سیچوان با جمیعت ۲۱ میلیون نفری وارد قرنطینه شد.این خبر به شدت ،قیمت فلزات پایه را تحت فشار قرار داد ، به طوری که مس، نیکل و آلومینیوم همگی ۲ درصد کاهش یافتند. این درحالیست که بهای معاملات آتی روی بالغ بر ۶ درصد افت کرد. ارزش سهام شرکت معدنی BHP(LON:BHPB) به شدت کاهش پیدا کرد.علیرغم اینکه تاثیرات قرنطینه این شهر بر بازارهای مالی در مقایسه با شانگهای چندان بالا نیست ، اما این شهر درنهایت یک قطب صنعتی حائز اهمیت محسوب می شود.گفتنی است که شرکت خودروسازی Volvo Cars(ST:VOLCARb) خبر از تعطیلی موقت کارخانه خود در این شرکت داده است.
۲٫ موعد گزارش تعداد مدعیان بیکاری ایالات متحده، شاخص موسسه ISM رسیده است.
تقویم داده‌های اقتصادی ایالات‌متحده همچنان داده های بیشماری را دربرمیگیرد ، به طوری که گزارش اشتغال ماه اوت در ساعت ۱۶:۰۰ و تعداد هفتگی مدعیان بیکاری در ساعت ۱۷:۰۰۰به وقت ایران و شاخص مدیران خرید(PMI) موسسه ISM در ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران منتشر می شوند.این داده ها درحالی منتشر می شوند که بازارها ، امیدوار به پایان سریع چرخه سیاست های مالی انقباضی هستند. لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند در روز چهارشنبه با امکان کاهش نرخ بهره پیش از سال ۲۰۲۴ مخالفت کرد.شاخص اشتغال به احتمال زیاد حاکی از افزایش سرعت تعدیل نیرو در شرکت ها باشد ، اما داده های فرصت‌های شغلی و JOLTS وزارت کار در روز سه‌شنبه حاکی از آن بود که فعلا فرصت های شغلی بسیاری در این کشور وجود دارد. انتظار می رود که تعداد اولیه مدعیان بیکاری کمی بالاتر از ۲۴۸۰۰۰ نفر باشد.
۳٫ بازار سهام ایالات متحده پایین تر بازگشایی میشود.
انتظار میرود که بازارهای سهام ایالات متحده با قیمت های پایین تری باز شوند. این درحالیست که تحولات در چین همچنان هیجانات بازار را تحت تاثیر قرار می دهد.معاملات داوجونز ، S&P 500 و نزدک ۱۰۰ در ساعت به ترتیب ۰٫۵ ، ۰٫۷ و ۱٫۱ درصد افت پیدا کردند. هر سه شاخص‌ اصلی بازار برای چهارمین روز متوالی کاهش یافتند و در روز چهارشنبه با ضرر ۰٫۶ تا ۰٫۹ درصدی روبه رو شدند.سهام برخی از شرکت ها در کانون توجهات قرار می گیرد از جمله شرکت بد بت Bed Bath & Beyond(NASDAQ:BBBY) با اقدامات اخیر خود در راستای کاهش هزینه ها نتواست  جلوی فروش سهام خود را بگیرد.شرکت مواد غذایی Hormel (NYSE:HRL) و شرکت صنایع غذایی Campbell Soup (NYSE:CPB) در ساعات ابتدایی صورت سود و درآمد خود را گزارش می کنند. گزارش سه ماهه شرکت Lululemon (NASDAQ: LULU)پس از بسته شدن بازار منتشر میشود.
۴٫ شرکت انویدیا هشدار داد.
شرکت انویدیا (NASDAQ:NVDA) با بیان اینکه درآمد آن به دلیل محدودیت های ایالات متحده در فروش تراشه های هوش مصنوعی خود به چین ، تحت فشار قرار می گیرد ، هشدار داد. در اثر این هشدار ، شرکت های سازنده نیمه رسانا به احتمال زیاد در کانون توجهات قرار می گیرند.بر اساس اعلام شرکت انویدیا ، این شرکت در هر سه ماه ، ۴۰۰ میلیون دلار از فروش خود  ضرر می کند زیرا ملزم به دریافت مجوز برای صادرات برخی از محصولاتش است.
۵٫ قیمت نفت کاهش میابد.
قیمت نفت خام به دلیل اخبار نه چندان خوب از چین کاهش پیدا کرد و به پایین‌ترین حد دو هفته اخیر رسید. شاخص PMI تولیدی موسسه Caixin که معیاری برای سنجش فعالیت‌های تولیدی بخش خصوصی چین است ، طی ماه گذشته به سطح ۴۹٫۵ رسید که کمتر از انتظارات است.این تحولات باعث شد که تاثیرات کاهش غیر منتظره ۳٫۳ میلیون بشکه ای موجودی ذخایر نفت خام ایالات متحده طی هفته گذشته نادیده گرفته شود.بهای معاملات نفت خام ایالات متحده با افت ۲٫۳ درصدی به ۸۷٫۵۲ دلار به ازای هر بشکه رسید. بهای هر بشکه نفت خام برنت نیز ۲٫۴ درصد کاهش یافت و در سطح ۹۳٫۳۹ دلاری قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.