0

پنج نکته طلایی

قرار است گزارش تغییرات اشتغال منتشر شود و نرخ تورم منطقه یورو به سطح و قله جدیدی افزایش یافت. بر اساس گزارشات ،شرکت Snap تعدیل نیرو انجام میدهد. گزارش درآمد HP و Best Buy ، تصویر ناامید کننده ای را از  مصرف تجهیزات الکترونیکی نشان می دهد. بخش تولیدی چین همچنان در ناحیه منفی قرار دارد. قیمت نفت خام به موجب افزایش موجودی ذخایر نفت خام و انتشار گزارشاتی مبنی بر توافق احتمالی بر سر از سرگیری صادرات ایران، کاهش یافت.آنچه که باید امروز، چهارشنبه ، در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد.
۱٫ موعد انتشار گزارش اشتغال رسیده است.
گزارش اشغال بخش خصوصی امروز ، چهارشنبه  از جانب موسسه ADP منتشر خواهد شد.داده های فرصت‌های شغلی و نیروی کار JOLTS در روز سه‌شنبه حاکی از آن بود که تعداد فرصت های شغلی همچنان بسیار بالا است. در همین حال ، امار مدعیان بیکاری که در روز پنج شنبه منتشر می شود و مقامات فدرال رزرو از قبیل لورتا مستر و رافائل بوستیک امروز سخنرانی خواهند کرد.
۲٫ نرخ تورم منطقه یورو رکورد میزند.
نرخ تورم منطقه یورو در ماه اوت به سقف بی سابقه ۹٫۱ درصدی افزایش یافت و یک بار دیگر انتظارات را پشت سر گذاشت.این آمار و ارقام ، بانک مرکزی اروپا وادار به افزایش شدید نرخ بهره در نشست هفته آینده می کند. رئیس بانک مرکزی آلمان طی یک سخنرانی ،خواهان واکنش قاطع بانک مرکزی اروپا برای مهار نرخ تورم  شده است و فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد این بانک که حامی سیاست های مالی انبساطی است ، در روز سه‌شنبه عنوان کرد که مایل به اجرای گام های تدریجی است.ارزش یورو نتوانست در بالای سطح ۱۰۰۰ دلاری حفظ شود و با افت ۰٫۲ درصدی به ۰٫۹۹۹۰ رسید. اقدامات روسیه ، تحلیلگران را  نگران کرده است که توقف طولانی مدت جریان لوله نورد استریم به دلیل تحولات سیاسی منجر به تشدید فشار اقتصادی در این قاره شود.
۳٫ بازار سهام ثابت میماند.
انتظار میرود که بازارهای سهام ایالات متحده در محدوده ثابتی، باشد. این بازارها در تلاش هستند که به روند نزولی سه روزه خود پایان دهند که عمدتا ناشی از نگرانی های افزایش شدیدتر نرخ بهره است.معاملات داوجونز ، S&P 500 و نزدک ۱۰۰ به ترتیب ۰٫۱ ، ۰٫۲ و ۰٫۵ درصد افت پیدا کردند.سهام برخی از شرکت ها در کانون توجهات قرار می گیرند:
گزارشات حاکی از آن است که شرکت فناوری اسنپ به دنبال تعدیل نیرو است. شرکت HP(NYSE:HPQ) ، چشم انداز ناامیدکننده‌ای را از بخش رایانه‌های شخصی منتشر کرد و در اثر آن، سهام این شرکت پیش از گشایش بازار ، بالغ بر ۶ درصد کاهش یافت. قدرت خرید ضعیف در بخش تجهیرات الکترونیکی ، درآمد شرکت Best Buy (NYSE:BBY) را نیز تحت فشار قرار داد ، اما آمار و ارقام این شرکت مطابق با انتظارات بود. این درحالیست که شرکت Hewlett Packard Enterprise (NYSE:HPE) گزارشات قدرتمندی را از بخش نرم‌افزار تجاری منتشر کردند.
۴-بخش تولید چین مجددا کاهش میابد.
بر اساس شاخص رسمی مدیران خرید(PMI) ، بخش تولیدی چین در ماه اوت مجددا در ناحیه منفی قرار گرفت.شاخص PMI رسمی که فعالیت‌های شرکت‌های بزرگ‌تر دولتی را ارزیابی می کند، بیش از حد انتظار افزایش یافت، اما ۴۹٫۴ اعلام شد که زیر مرز ۵۰ قرار دارد. شاخص PMI ترکیبی ۵۱٫۷ اعلام شد ، اما  کمتر از انتظارات بود.ارزش یوان در روز دوشنبه به دلیل عواملی از قبیل قرنطینه های کرونایی و بحران بخش املاک و مستغلات به پایین‌ترین حد دو سال اخیر افت کرده بود، به میزان ۰٫۲ درصد بالاتر رفت .
۵٫ نفت خام کاهش میابد.
قیمت نفت خام پس از انتشار گزارشاتی مبنی توافق واشنگتن و تهران برسر احیای توافق هسته ای این کشور ، به شدت کاهش پیدا کرد.بهای معاملات نفت خام ایالات متحده با افت ۳٫۳ درصدی به ۸۸٫۶۲ دلار به ازای هر بشکه رسید. بهای معاملات برنت نیز به میزان ۳٫۲ درصد کاهش یافت و به ۹۴٫۷۵ دلار به ازای هر بشکه رسید.توافق بین ایران و کشورهای غرب منجر به لغو تحریم‌های ایران می شود که در نتیجه آن ، بیش از یک میلیون بشکه در روز به بازار جهانی عرضه خواهد شد.بر اساس داده های موسسه نفت آمریکا ، موجودی ذخایر نفت خام ایالات متحده طی هفته گذشته افزایش یافته است. افزایش غیر منتظره موجودی ذخایر نفت خام و داده‌های شاخص PMI چین ، روند نزولی نفت خام را تقویت کردند.دولت ایالات متحده، داده‌های موجودی ذخایر نفت خام را  طبق معمول در ساعت ۱۹٫۰۰ ارائه خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.