0

پنج نکته طلایی

ایالات متحده ، جدیدترین داده های خود را در رابطه با فرصت‌های شغلی ، اعتماد مصرف کننده و قیمت مسکن ارائه خواهد کرد. این آمار بازار سهام ایالات متحده را به چالش خواهند کشید. بازار سهام ایالات متحده ، پیش از گشایش بازار بهبود یافت و خود را نسبت به تحولات اخیر نشست فدرال رزرو در جکسون هول تطبیق می دهد. داده های تورمی منطقه یورو منتهی به ماه اوت پیش از برگزاری نشست بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه منتشر می شوند. شرکت Exxon Mobil روسیه را به دلیل خروج از بزرگترین پروژه خود در این کشور به شکایت  تهدید می کند. موسسه نفتی آمریکا قرار است داده های خود را درباره تقاضای نفت و بنزین امریکا منشتر کند.
آنچه که باید امروز، سه شنبه ، در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد:

۱٫ موعد انتشار داده های فرصت‌های شغلی و اعتماد مصرف کننده و قیمت مسکن رسیده است.
وزارت کار ایالات متحده قرار است داده های فرصت‌های شغلی منتهی به ماه ژوئیه منتشر کند. با انتشار این داده ، می توانیم از جدیدترین وضیعت بازار کار تا حدودی مطلع بشویم.داده‌های اخیر در رابطه با تعداد مدعیان بیکاری در پایان  ماه جولای حاکی از آن است که اقتصاد به اندازه کافی قدرتمند است و به راحتی قادر به استخدام کارکنان اخراج شده ، است. نسبت فرصت های شغلی به افراد بیکار همچنان در سطح بی سابقه ای قرار دارد. با این حال، هر گونه افت شدید در تعداد فرصت های شغلی جدید به احتمال زیاد نشان دهنده در معرض خطر قرار گرفتن بازار کار خواهد بود.داده های فرصت‌های شغلی و شاخص اعتماد مصرف کننده در ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران ارائه خواهند شد. پیش از آنها، آمار و ارقام ماهانه موسسه S&P در زمینه قیمت های مسکن منتشر خواهد شد. جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک نیز سخنرانی خواهد کرد.

۲٫ تورم منطقه یورو
از آنجایی که افزایش شدید قیمت مواد غذایی ، خدمات، گاز و برق در اروپا بر تاثیرات کاهش قیمت بنزین و گازوئیل غلبه می کند ، به نظر می رسد نرخ تورم سالانه در بزرگترین اقتصاد منطقه یورو در ماه اوت به افزایش خود ادامه دهد.بنا بر نظر تحلیلگران، داده‌های کمی وجود دارد که نشان دهنده به اوج رسیدن نرخ تورم  آلمان در ماه گذشته باشد.آمار و ارقام اولیه تورمی از سوی اداره فدرال آمار آلمان نیز ارائه می شود. این درحالیست که اسپانیا ،چهارمین اقتصاد بزرگ منطقه یورو ، اعلام کرد که قیمت ها در ماه گذشته کمتر از حد انتظار افزایش یافتند و نرخ سالانه تورم این کشور  از ۱۰٫۸ درصد به ۱۰٫۴ درصد کاهش یافت.ارزش یورو در برابر دلار نیم درصد افزایش یافت و به ۱٫۰۰۴۷ دلار رسید زیرا گزارشات حاکی از احتمال بالای افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره در نشست شورای حاکم بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه است.

۳٫ بازار سهام افزایش میابد.
انتظار میرود که بازار سهام ایالات متحده امروز با قیمت بالاتری باز شوند . این بازار خود را تا حدودی نسبت به اظهارات سختگیرانه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو تطبیق  داده است. پاول در روز جمعه عنوان کرد که بانک مرکزی این کشور تا زمانی که تورم از بین نرود، به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد.معاملات داوجونز ، S&P 500و نزدک ۱۰۰ به ترتیب ۰٫۷ ، ۰٫۹ و ۱٫۱ درصد رشد کردند.گزارش درآمد سه ماهه شرکت تجارت الکترونیک چینی Pinduoduo(NASDAQ:PDD) انتظارات را پشت سر گذاشت.شرکت های Baidu ، Big Lots و Futu (NASDAQ:FUTU) همگی امروز گزارش درآمد خود را اعلام می کنند.

۴٫شرکت اکسون‌موبایل ، روسیه را به شکایت تهدید کرد.
بر اساس گزارش وال استریت ژورنال ، اکسون موبیل (NYSE:XOM)اعلام کرده است که اگر مسکو به این شرکت اجازه ندهد از بزرگترین پروژه موجود خود در روسیه ، خارج شود ، این کشور را تحت تعقیب قانونی قرار خواهد داد.این شرکت در حال حاضر تولیدات این پروژه فرامرزی در سواحل شرقی روسیه را از بیش از ۲۰۰۰۰۰ بشکه در روز به حدود ۱۰۰۰۰ بشکه در روز کاهش داده است.
۵٫ قیمت نفت خام کاهش میابد.
قیمت نفت خام در پی نگرانی ها از کاهش تقاضا شروع به کاهش کرد. این نگرانی ها ناشی از ایجاد وقفه در رشد اقتصاد جهانی است.
این درحالیست که ناآرامی های سیاسی عراق ،دومین عضو بزرگ اوپک ، قیمت نفت خام را تقویت کرد.موسسه نفتی آمریکا طبق معمول ، داده های موجودی ذخایر نفت و محصولات نفتی ایالات متحده را منتشر می کند که انتظار می رود که موجودی ذخایر نفت خام به میزان ۶۰۰۰۰۰ بشکه کاهش یابد.
بهای معاملات نفت خام ایالات متحده با افت ۱٫۸ درصدی به ۹۵٫۲۷ دلار به ازای هر بشکه رسید. بهای هر بشکه نفت برنت نیز به میزان ۲٫۰ درصد کاهش یافت و در سطح ۱۰۰٫۸۶ دلاری قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.