0

پنج نکته طلایی

سرمایه گذاران با دقت بیانات سیاست گذاران فدرال رزرو و مقامات سایر بانک های مرکزی در جهان را ارزیابی می کنند. تمامی مقامات حتی با وجود وقفه در رشد اقتصادی ، به دنبال مهار نرخ تورم هستند. بازارهای امریکا ، خود را برای انتشار گزارش ماهانه اشتغال در آخر هفته آماده می کنند. بازارها همچنین به دنبال این هستند که چگونه این گزارش می تواند سیاست های مالی فدرال رزرو را تحت تاثیر قرار دهد. قیمت نفت خام افزایش یافت. روند نزولی بیتکوین ، ارزش آن را به زیر سطح ۲۰۰۰۰ دلاری رساند. بر اساس گزارشات، مراحل اولیه برای عرضه اولیه سهام پورشه در حال اجرا است.
آنچه که باید امروز، دوشنبه ، در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد:
۱٫ سخنرانی جروم پاول
سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در نشست سلانه جکسون هول در روز جمعه برگزار شد. تحلیلگران شرکت ING در این باره عنوان کردند که پاول آنچه را که لازم بود در این نشست اعلام کرده است . پاول، وظیفه کاری خود  که در اصل تعهد به تداوم افزایش نرخ بهره برای مهار افزایش قیمت‌های مصرف‌کننده است ، را عملی کرد.در همین حال ، مقامات بانک مرکزی اروپا هشدار دادند که این بانک در راستای کاهش فشارهای ناشی از افزایش قیمت ها ، حاضر است ضرر کند. Isabel Schnabel عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا و Banque de France عضو ارشد بانک مرکزی فرانسه، هر دو عنوان کردند که سیاست های مالی در منطقه یورو در  آینده، حفظ خواهند شد.
۲٫ داده ها کلیدی منتشر میشود
تاثیرات ناشی از بیانات اخیر پاول تا روز دوشنبه ادامه یافت و در نتیجه آن ،  بازارهای آسیا و اروپا قرمز شدند. در ایالات متحده، معاملات S&P500 و داوجونز و نزدک همگی در سطوح پایین تری معامله شدند. این درحالیست که هر سه شاخص اصلی وال استریت در روز جمعه بین ۳ تا ۴ درصد افت پیدا کردند.در همین حال، بازده اوراق قرضه ۲ ساله ایالات متحده که به شدت تحت تاثیر انتظارات کوتاه مدت نرخ بهره قرار دارد، تا ۳٫۴۸۹۰% افزایش یافت ، میزانی که آخرین بار در سال ۲۰۰۷ ملاحظه شده بود. بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله نیز به ۳٫۱۱۴% رسید.
توجهات در حال حاضر به داده های گزارش اشتغال ایالات متحده جلب شده است که قرار است در روز جمعه منتشر شود. گزارش پیشین بازار کار حاکی از سرعت غیرمنتظره‌ رشد مشاغل در ماه جولای بود.
۳٫ قیمت نفت خام افزایش میابد.
قیمت نفت خام با وجود چشم‌انداز سخت اقتصادی در نشست سالانه جکسون هول،دوشنبه، به روند صعودی هفته گذشته خود ادامه داد. معاملات نفت برنت به میزان ۰٫۵۹ درصد افزایش یافت و به ۹۹٫۴۹ دلار به ازای هر بشکه رسید. معاملات نفت وست تگزاس اینترمیدیت ایالات متحده نیز با رشد ۰٫۶۴ درصدی در سطح ۹۳٫۶۶ دلاری قرار گرفت.دلیل اصلی روند صعودی نفت خام ناشی از اقدامات سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش اوپک پلاس است که متعهد شده است که در راستای ثبات قیمت نفت خام ، عرضه را کاهش دهد. عربستان سعودی طی هفته گذشته اعلام کرد که تولیدات خود را کاهش می دهد.کاهش عرضه همچنین ممکن است بر تاثیرات لغو احتمالی تحریم های آمریکا علیه ایران غلبه کند. با برداشته شدن تحریم های ایران ، مقدار قابل توجهی نفت خام به بازار عرضه می گردد.در همین حال، داده های اخیر حاکی از آن است که تقاضای نفت در برخی از اقتصادها ممکن است شروع به بهبود کند. صادرات نفت ایالات متحده در اوایل این ماه درحالی به میزان بی سابقه رسید که موجودی ذخایر نفت خام ایالات متحده در دو هفته گذشته با سرعتی بیش از حد انتظار کاهش یافت.تقاضای نفت خام اروپا در سال جاری درحالی افزایش می یابد که اتحادیه اروپا همچنان از واردات گاز طبیعی روسیه خودداری می کند.
۴٫ قیمت بیت کوین به زیر سطح ۲۰ هزار دلاری کاهش یافت.
سخنرانی پاول ، دنیای رمزارزها را نیز تحت تاثیر قرار داده است ، به طوری که نگرانی ها از ایجاد وقفه در رشد اقتصادی منجر به کاهش علاقه نسبت به دارایی های ریسک پذیر شده است. بیتکوین درحال حاضر برای نخستین بار از اواسط ژوئیه به زیر مرز ۲۰۰۰۰ دلاری معامله می شود. این ارز در روز دوشنبه با افت ۰٫۸۹ درصدی به ۱۹۸۱۸٫۸ دلار رسید.سطح ۲۰۰۰۰ دلاری توسط بسیاری از تحلیلگران به عنوان حمایت احتمالی بیت کوین شناخته می شود، اگرچه برخی از تحلیلگران هشدار داده اند که کف قیمت واقعی بیت کوین ممکن است حتی سطوح پایین تر باشد.فروش اخیر بازار ارزهای دیجیتال ، صعود کوتاه آن در ماه اوت را متوقف کرد. قیمت بیتکوین طی این صعود ، به بالای سطح ۲۵۰۰۰ دلاری افزایش یافت.
۵٫ عرضه اولیه سهام پورشه در راه است؟
بر اساس گزارش رویترز به نقل از شش منبع آگاه ، انتظار میرود که نخستین گام ها در مسیر عرضه اولیه  پورشه در روزهای آینده برداشته می شود. بنا بر اعلام این منابع ، فولکس واگن (ETR:VOWG_p) و بزرگترین سهامدار پورشه می توانند به زودی پیشنهادات خود را در رابطه این عرضه اولیه ارائه دهند. در نهایت ، این پیشنهادات برای تصویب به هیئت مدیره هر دو شرکت ارسال می شوند.بنا بر گزارشات ، این شرکت در نهایت به صورت رسمی خبر از عرضه اولیه سهام خود در اولین هفته ماه سپتامبر خواهد داد. این درحالیست که فعلا هیچ تصمیمی به طور رسمی توسط این شرکت اتخاذ نشده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.