0

علت افت بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین از نظر تحلیلگران

فدرال رزرو اعلام کرد بدون افزایش بیشتر نرخ بهره با تورم مبارزه خواهد کرد. بیت کوین پس از اعلام فدرال رزرو ۵٫۲۰ درصد افزایش یافت اما مجددا با ۷٫۹۰ درصد کاهش به ۳۵۵۷۱٫۹۰ رسید. کارشناسان کریپتو دلیل سقوط را تحلیل می کنند. قیمت بیت کوین در بعدازظهر پنجشنبه با ۷٫۹۰ درصد کاهش به ۳۵۵۷۱٫۹۰ دلار رسید و پس از اعلام فدرال رزرو مبنی بر مبارزه با تورم و موضوع افزایش نرخ بهره، ابتدا افزایش و سپس کاهش یافت. به گفته Bill Noble , تحلیلگر تکنیکال Token Metrics ، برخی از افت ها ناشی از ترکیبی از عوامل بوده است و تحلیل می‌کند که این می‌تواند هیجان ناشی از کوین های با کیفیت پایین، نظرات منفی ایلان ماسک، یا سرکوب اخیر چین در مورد خدمات کریپتو باشد.به همین ترتیب، نوسانات اخیر قیمت به دنبال تورم زیاد، عدم اطمینان مداوم در مورد مبارزه طولانی چین با COVID-19 و اقدامات نظارتی جدید توسط دولت ایالات متحده از جمله فرمان اجرایی اخیر بایدن بوده است.

طبق گزارشی از Glassnode Insights یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین، به طور کلی تر، سرمایه گذاران کوتاه مدت جدیدی که در واکنش به آخرین افت و ریزش دارایی های خود را می فروشند، ممکن است به کاهش ارزش بیت کوین کمک کنند.قابل ذکر است که بیت کوین چندین هفته است که در محدوده محدودی معامله می شود .
‏ Kiana Danial، کارشناس ارز دیجیتال و بنیانگذار Invest Diva، اخیراً در TikTok گفته که بیت کوین می تواند بین ۳۱۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار حمایت میان مدت پیدا کند.با این حال، کارشناسان توصیه می‌کنند که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال کمتر از ۵ درصد از پرتفوی افراد باشد.
از سوی دیگر، سرمایه گذاران احتمالی که به دنبال خرید در این ریزش هستند باید نوسانات را درک کنند و برای این نوع نوسانات در حرکت رو به جلو آماده باشند. حتی اگر الان با قیمت های نسبتا پایین سرمایه گذاری کنند، باید برای کاهش بیشتر قیمت ها آماده باشند.

پی نوشت ; نظرات بیان شده در این مقاله صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات CoinQuora نیست. هیچ اطلاعاتی در این مقاله نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری تفسیر شود. CoinQuora همه کاربران را تشویق می کند تا قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، تحقیقات خود را انجام دهند.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.