0

صندوق بین‌المللی پول هشدار داد که افزایش معاملات ارزهای دیجیتال می‌تواند سیستم مالی جهانی را به خطر بیندازد.

صندوق بین‌المللی پول روز سه‌شنبه در گزارشی درباره ثبات مالی جهانی هشدار داد که افزایش معاملات ارزهای دیجیتال در بازارهای نوظهور می‌تواند سیستم مالی جهانی را به خطر بیندازد. صندوق بین‌المللی پول دریافت که در همین حال، جنگ در اوکراین خطرات سیستم‌های پرداخت کریپتو را آشکار می‌کند.
پیامدهای حمله روسیه به اوکراین و تحریم‌های آن همچنان در سطح جهانی بازتاب می‌یابد و انعطاف‌پذیری سیستم مالی را از طریق کانال‌های مختلف آزمایش خواهد کرد، از جمله … تسریع کریپتو در بازارهای نوظهور، قرار گرفتن در معرض مستقیم و غیرمستقیم بانک‌ها و غیربانک‌ها و احتمالی مرتبط با سایبری.
صندوق بین‌المللی پول بر افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال در بازارهای نوظهور از آغاز پاندمی تاکید کرد و خاطرنشان کرد که حجم معاملات دارایی‌های کریپتو از زمانی که غرب روسیه را تحریم کرد، افزایش یافته است.
تتر که مهم ترین استیبل کوین است شاهد افزایش حجم معاملات در برابر ارزهای بازارهای نوظهور بوده است. این افزایش به ویژه در ترکیه قابل توجه است، جایی که نوسانات نرخ ارز بالا بوده است و استفاده کلان از دارایی های کریپتو در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است.
صندوق بین‌المللی پول می‌گوید تغییر به سمت استفاده از ارز دیجیتال به عنوان وسیله پرداخت می‌تواند چالش‌هایی را برای سیاست‌گذاران ایجاد کند.جنگ در اوکراین خطرات سیستم های پرداخت کریپتو را که طبیعتاً غیرمتمرکز هستند، روشن کرده است. فقدان یک سیستم پرداخت متمرکز، ردیابی فعالیت های غیرقانونی برای ارزهای دیجیتال و اعمال تحریم ها را دشوارتر می کند، به ویژه با افزایش پرداخت های بین المللی.
صندوق بین‌المللی پول هشدار می‌دهد که صرافی‌های ارزهای دیجیتالی که با تحریم‌ها مطابقت ندارند یا به درستی بر فعالیت‌ها نظارت نمی‌کنند، می‌توانند برای دور زدن تحریم‌های غیرقانونی استفاده شوند. در عین حال، آنها می گویند، فناوری استفاده شده در کریپتو، محرمانه بودن تراکنش ها را افزایش می دهد و به راحتی امکان مخفی سازی معاملات را فراهم می کند.
صندوق بین‌المللی پول هشدار می‌دهد که کشورهای تحریم‌شده مانند روسیه می‌توانند از استخراج کریپتو , برای افزایش درآمد برای خزانه کشور استفاده کنند.صندوق بین‌المللی پول گفت که قانون گذاران باید یک گروه ویژه اقدام مالی برای اجرای استانداردها برای محافظت در برابر جریان‌های سرمایه غیرقانونی ایجاد کنند. توصیه های صندوق بین المللی پول در حالی مطرح می شود که دولت بایدن در مورد چگونگی قانون گذاری ارزهای دیجیتال مطالعه می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.