0

شرکت تسلا در یک معامله نامعلوم با شرکت معدنی برزیلی Vale برای تامین نیکل همکاری میکند.

بلومبرگ نیوز روز چهارشنبه به نقل از منابع گزارش داد، شرکت تسلا یک معامله نامعلوم با شرکت معدنی برزیلی Vale S.A برای تامین نیکل، که برای ساخت باتری خودروهای الکتریکی ضروری است، منعقد کرده است.

قیمت نیکل، که برای ساخت باتری خودروهای الکتریکی ضروری است، حتی قبل از اینکه درگیری در اوکراین آن را بیش از پیش افزایش دهد و در اوایل ماه مارس باعث هرج و مرج در بورس فلزات لندن شود، به طور پیوسته در حال افزایش بود.قیمت سایر فلزات مورد استفاده در خودروها از جمله آلومینیوم، پالادیوم و لیتیوم نیز اخیراً افزایش یافته است.بلومبرگ گزارش داد که تسلا، بزرگترین خودروساز جهان، قرارداد چند ساله تامین نیکل با Vale از کانادا را نیز امضا کرده است. Vale از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کرد، اما گفت که قبلاً اعلام کرده بود که این شرکت در حال حاضر ۵ درصد از تولید خود را به بازار خودروهای الکتریکی می فروشد و قصد دارد این میزان را به ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش دهد.
تسلا در مقایسه با سایر خودروسازانی که تولید خود را کاهش داده‌اند، کمتر تحت تأثیر مشکلات زنجیره تامین ناشی از پاندمی کووید-۱۹ قرار گرفته است .ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت نیز در اوایل این ماه گفت که این سازنده خودروهای الکتریکی و شرکت موشکی او یعنی Space X با فشارهای تورمی قابل توجهی در مواد خام مواجه هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.