0

سهام اوبر به دنبال توافق برای لیست بندی تاکسی ها در برنامه خود افزایش یافت.

اوبر به توافق رسیده است که تاکسی های شهر نیویورک را در اپلیکیشن خود لیست کند. این شرکت‌ روز پنجشنبه اعلام کرد , دو اپلیکیشن تاکسی‌ که توسط Curb و Creative Mobile Technologies اداره می‌شوند، نرم‌افزار خود را با Uber ادغام می‌کنند و به کاربران اجازه می‌دهند تا در اپلیکیشن Uber سفرهای تاکسی را رزرو کنند. اوبر گفته است که انتظار دارد این ویژگی را اواخر بهار امسال راه اندازی کند.خبر این معامله باعث شد سهام اوبر در روز پنجشنبه تا ۴ درصد افزایش یابد.
مدیر توسعه کسب‌وکار اوبر، در مصاحبه‌ای گفت: «این یک امتیاز واقعی برای رانندگان است , دیگر لازم نیست نگران یافتن کرایه در زمان‌های اوج ترافیک باشند و این یک مزیت واقعی برای مسافرانی است که اکنون به هزاران تاکسی  در برنامه Uber دسترسی خواهند داشت.»
این قرارداد نشان دهنده تغییر قابل توجهی برای اوبر است که از زمان تأسیس در سال ۲۰۰۹ با مخالفت خدمات تاکسی رانی سنتی مواجه شده است.
همچنین زمانی که اوبر، لیفت و سایر شرکت‌های سواری با کمبود رانندگان دست و پنجه نرم می‌کنند، این اقدام صورت گرفته است . پس از کاهش چشمگیر سفر به دلیل پاندمی ویروس کرونا، شرکت‌های حمل‌ونقل برای بازگرداندن رانندگان به سرعت کامل تلاش کرده‌اند که این امر باعث گران‌تر شدن سفرها شده است.
دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر، در ماه گذشته به برنامه‌های خود برای آوردن تاکسی‌های بیشتر به اپلیکیشن اوبر، فراتر از شهر نیویورک، اشاره کرد.
خسروشاهی در مصاحبه ای با خبرنگار CNBC گفت: «به شما می گویم که ما می خواهیم تا سال ۲۰۲۵ تک تک تاکسی های جهان را به پلتفرم خود ببریم.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.