0

جانت یلن، وزیر خزانه داری نسبت به عواقب اقتصادی عظیم جنگ روسیه و اوکراین برای جهان هشدار داد.

جانت یلن، وزیر خزانه داری روز چهارشنبه هشدار داد که حمله روسیه به اوکراین عواقب اقتصادی عظیمی برای جهان خواهد داشت و افزود که امریکا در حال همکاری با سازمان های جهانی برای کمک به اوکراین و تحریم روسیه است. یلن همچنین بر تعهد کاخ سفید به مبارزه علیه پاندمی کووید-۱۹ تاکید کرد و بر در دسترس بودن واکسن و آمادگی برای مقابله با شیوع بیماری‌ها تاکید کرد. جانت یلن، گفت: اقدامات روسیه، از جمله جنایات ارتکابی علیه اوکراینی‌های بی‌گناه در بوچا، غیرقابل قبول است، و توهینی به نظم جهانی مبتنی بر قوانین است و پیامدهای اقتصادی عظیمی برای بر سیستم مالی جهان خواهد داشت.

یلن همچنین گفت که سازمان‌های جهانی مانند صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی برای کمک به اوکراین و تحریم روسیه با یکدیگر همکاری می‌کنند. او افزود که کاخ سفید معتقد است روسیه باید به تلافی هجوم وحشیانه خود به اوکراین از سیستم مالی جهانی جدا شود. با این حال، خاطرنشان کرد که کشورهای اروپایی همچنان به گاز طبیعی روسیه متکی هستند . یلن همراه با اظهار نظر در مورد جنگ، تعهد کاخ سفید به مبارزه علیه پاندمی کووید-۱۹ را تکرار کرد و بر در دسترس بودن واکسن و آمادگی برای مقابله با شیوع بیماری‌ها تاکید کرد.

وی افزود که بهبود روبل روسیه در هفته های اخیر، نشانه ای نیست که اقتصاد روسیه تحریم هایی را که واشنگتن و متحدانش از زمان حمله روسیه به اوکراین اعمال کرده اند، پشت سر گذاشته است. یلن گفت که اقتصاد روسیه از تحریم های اعمال شده پس از هجوم در اواخر فوریه در حال به قهقرا رفتن است. بازار روبل به دلیل اقدامات دولت روسیه و بانک مرکزی آن برای محدود کردن خروج سرمایه به قدری مخدوش شده است که نمیتوان چیزی برای آن حدس زد .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.