0

تسلا کارخانه‌ی آلمانی جدید را برای ماشین‌های برقی افتتاح می‌کند که اولین کارخانه‌ی تولیدکننده‌ی اروپایی آن است

تقریباً ۱۹ سال از تأسیس، شرکت تسلا میگذرد. این سازنده پیشرو خودروهای الکتریکی روز سه‌شنبه کارخانه مونتاژ خود را در خارج از برلین، که اولین کارخانه خودروسازی تسلا در اروپا است را افتتاح می‌کند. ایلان ماسک، مدیر اجرایی و صدراعظم آلمان، هر دو قرار است در مراسم آغاز رسمی تولید در تاسیسات ۵ میلیارد یورویی (۵٫۵ میلیارد دلاری) شرکت کنند.ساخت این کارخانه که برای اولین بار بیش از دو سال پیش اعلام شد و ظرفیت تسلا را برای ساخت خودروهای اسپرت مدل Y افزایش خواهد داد زیرا هجوم روسیه به اوکراین هزینه‌های سوخت را افزایش می‌دهد و به تقاضای رو به رشد سریع خودروهای برقی سرعت می‌بخشد.

دغدغه اصلی ایلان ماسک این است که این شرکت با چه سرعتی می تواند در بحبوحه چالش های زنجیره تامین در سراسر صنعت، از جمله کمبود نیمه رساناها و مواد خام برای باتری، تولید را افزایش دهد. ایلان ماسک در جریان بازدید از محل ساخت کارخانه در ماه اکتبر گفت که شروع تولید خوب است، اما تولید انبوه ، بخش سخت آن است. او افزود که تسلا قصد دارد تا پایان سال جاری بین ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ خودرو در هفته تولید کند.تاسیسات تسلا در Gruenheide برای اهداف ایلان ماسک برای تقویت تولید جهانی و تصرف بیشتر بازار در حال گسترش خودروهای الکتریکی  اروپا ضروری است. او هفته گذشته در توییتی اعلام کرد که در حال کار بر روی یک طرح جدید برای این خودروساز است و روز دوشنبه نوشت که مقیاس بندی به اندازه بسیار زیاد یکی از موضوعات اصلی خواهد بود.

افتتاحیه کارخانه خبر غافلگیرکننده ای است که ایلان ماسک آن را در نوامبر ۲۰۱۹ هنگام دریافت جایزه خودرو در یک رویداد در برلین، با روسای BMW AG، Volkswagen و Audi در بین تماشاگران اعلام کرده بود.اگرچه تسلا به سرعت برای ساخت این تاسیسات اقدام کرد، اما با تأخیرهای چند ماهه مجوز مواجه شد که گاهی او را خشمگین می کرد.نگرانی‌ها در این سایت حول تأثیرات زیست‌محیطی آن متمرکز بود که با فعالان مخالف قطع درختان و تأثیراتی که این تأسیسات بر حیات وحش و تأمین آب خواهد داشت رو به رو بود .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.