0

ایران به تلاش خود برای ریال دیجیتال ادامه می‌دهد.

جمهوری اسلامی ایران در روز دوشنبه گفت به تلاش برای ریال کریپتو خود ادامه می‌دهد، در حالی که یک وزیر ایرانی تکرار کرد که این کشور هیچ برنامه‌ای برای پذیرش بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال به عنوان پرداخت ندارد.
بانک مرکزی ایران اخیراً اعلام کرد که مقررات ارز دیجیتال خود را به بانک‌ها و موسسات اعتباری اطلاع داده است. ریال کریپتو، ارز دیجیتال بانک مرکزی ایران است.
گزارش ها حاکی از آن است که قوانین مربوط به ضرب و انتشار این ارز دیجیتال است و قوانین مشخص می‌کنند که ریال‌های کریپتو ایجاد شوند و حداکثر عرضه آن‌ها تنها توسط بانک مرکزی تعیین می‌شود.
این کشور قبلاً گفته بود که ریال کریپتو قرار است به ارز جدید آن تبدیل شود، شبیه به پول رایج اما به صورت دیجیتال. به این ترتیب، رضا باقری معاون وزیر ارتباطات ایران تاکید کرد که آنها پرداخت با ارزهای دیجیتال را به رسمیت نمی شناسند. این کشور به این واقعیت پایبند است که به ارز دیجیتال دیگری نیاز ندارد. ایران ارز دیجیتال ملی خود را دارد، بنابراین هیچ پرداختی با ارزهای دیجیتال غیر ملی انجام نخواهد شد.
باقری گفت: استفاده از ارز خارج از صلاحیت مالی ایران غیرقانونی است. و توضیح داد ما به هیچ وجه مقرراتی مبنی بر شناسایی پرداخت‌ها با ارزهای دیجیتالی که متعلق به ما نیستند، نخواهیم داشت.با این حال، این مقام ایرانی تصریح کرد که ارزهای دیجیتال می توانند مانند بازار سهام تنظیم شوند تا از خطرات برای شهروندان جلوگیری شود. و افزود ارزهای دیجیتال باید قانون گذاری شوند و سیستم های بانکی باید رعایت شوند.
مقامات تهران، در گذشته، به کسب و کارهای محلی اجازه داده بودند تا در معاملات با شرکای خارجی با ارزهای دیجیتال برای جلوگیری از تحریم‌های غرب، استفاده کنند. با این وجود، ایران اکنون بیشتر روی راه اندازی ریال کریپتو خود متمرکز شده است که کاربران فقط می توانند در داخل خاک کشور از آن استفاده کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.