0

اتحادیه اروپا و تدابیر سخت‌گیرانه‌ برای انتقال بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال

قانونگذاران اتحادیه اروپا روز پنجشنبه تصمیم گرفتند از تدابیر سخت‌گیرانه‌تر برای انتقال بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال حمایت کنند، این آخرین نشانه‌ای است که ناظران در حال تشدید فشار هستند.صرافی Coinbase هشدار داده است که قوانین باعث ایجاد یک رژیم نظارتی می شود که نوآوری را از بین میبرد .بخش ۲٫۱ تریلیون دلاری رمزارز ها هنوز در سرتاسر جهان تحت مقررات ناقص است. نگرانی‌ها مبنی بر اینکه بیت‌کوین و همتایان آن می‌توانند ثبات مالی را بر هم بزنند و برای جرم و جنایت مورد استفاده قرار گیرند، کار سیاست‌گذاران را برای به جلو انداختن این قوانین تسریع کرده است.
بر اساس پیشنهادی که اولین بار در سال گذشته توسط کمیسیون اروپایی اجرایی اتحادیه اروپا ارائه شد، شرکت‌های کریپتوکارنسی مانند صرافی‌ها باید اطلاعاتی را در مورد افرادی که در نقل و انتقالات دخیل هستند به دست آورند، نگه دارند و ارسال کنند.این امر شناسایی و گزارش تراکنش های مشکوک، مسدود کردن دارایی های دیجیتال و جلوگیری از تراکنش های پرخطر را آسان تر می کند.
کمیسیون پیشنهاد داده بود که این قانون برای نقل و انتقالات به ارزش ۱۰۰۰ یورو (۱۱۱۶ دلار) یا بیشتر اعمال شود، اما بر اساس توافق بین حزبی، این قانون لغو شده است . کمیته‌ قانون‌گذاران همچنین در مورد مفاد جدید در مورد کیف پول‌های کریپتو توسط افراد و نه صرافی‌ها و ایجاد فهرستی از اتحادیه اروپا از ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های کریپتو پرخطر یا غیرمنطبق به توافق رسیده‌اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.